Fotoğraf çekmeniz gerekiyorsa bilgisayar kameranızı kullanarak ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın kamerasını kullanarak kendi fotoğrafınızı vesikalık bir halde çekmek istiyorsanız sizlere vereceğimiz şekilleri kullanınız. Fotoğraf çekerek feysbuk, twitter, google plus, ınstagram, skype şeklinde toplumsal ağlar üstünde kullanabilirsiniz. Kameranızı kullanarak yapmanız ihtiyaç duyulan bir tek kameranızı açarak sonrasında fotoğraf çekme tuşuna basmanız olacaktır.

Kamera’nın düğmesi var ise üstünde ona basarak fotoğrafları çekebilirsiniz. Düğmesi yoksa laptop kullanıyorsanız eğer kamerayı açtıktan sonrasında Print Screen tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz peşinden Paint programını açarak Ctrl + V tuşuna basarak çektiğiniz fotoğrafın ekrana gelmesini sağlarsınız.

Başlat > Denetim Masası > Tarayıcılar ve Kameralar > Kamera simgesinden sonrasında fotoğraf çekmeniz daha kolay olacaktır.

Bilgisayarıma girerek orada kamera simgesine tıklayınız kameranız çekime başlayacaktır fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafların dosya yolunu bularak masaüstüne kayıt edebilirsiniz genel anlamda kamera ile çekilen fotoğraflar Bilgisayarım > C > Kullanıcılar > İsim kısımlarına kayıt edilmektedir. Fotoğraflarınız masaüstüne geldiğinden dolayı çözümü bu şekilde bulabilir yada fotoğraf çekme yerinde yukarıda bulunmuş olduğu dizini aç dedikten sonrasında görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir