Kripto para borsalarının en ünlüsü ve kim bilir en güveniliri olan, bazen erişim problemleri yaşansa da para yatırma ve para çekme mevzularında asla problem çıkarmayan Binance, kısa sürede BinanceTR adıyla Türkiye piyasasına da girdi. Binance Global üstünden Türk kullanıcılar işlem hayata geçirmeye devam edebilse de BinanceTR’nin sunmuş olduğu avantajlar dolayısıyla kullananların büyük bir kısmı BinanceTR hesaplarına geçiş yapmış oldu.

Kripto paralardan uzaklaşmak isteyen, ailesiyle kripto paralar üstünden problem yaşayan, zarar etmiş olduğu için bırakmak isteyen insanoğlu ile bilgilerinin güvenliği mevzusunda kaygı duyanlar Binance hesap silme ve Binance TR hesap silme işlemlerinin iyi mi yapılacağını merak ediyor. Öteki kripto para borsalarının aksine Binance ve Binance TR hesaplarını kapatmak oldukça kolay.

Binance Hesap Silme İşlemi

Binance ve Binance TR aynı altyapıyı kullandığı için işlemler birbiriyle aynıdır. Binance hesap silme işlemi için sırasıyla:

  1. Binance ya da Binance TR hesabınızda oturum açın.
  2. Sağ üstten “Hesap” butonuna tıklayın.
  3. Oluşturulan sayfada “Güvenlik” kısmına gelin.
  4. Hesabı Yönet kısmı altındaki “Hesabı dönem dışı bırak” seçeneğini seçin.
  5. Verilerinizin silineceğine dair yazıyı okuyup onayladıktan sonrasında “Hesabımı dönem dışı bırak” butonuna tıklayın.

İşlemi Binance Global üstünden yapmış olursanız bir tek Binance Global hesabınız kapatır. Eğer Binance TR kullanıyorsanız hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı durum tam tersinde de söz mevzusudur. Binance hesap iptal etme işlemi bu kadardır. Sonrasında hesabınızı kullanmaya devam etmek için yine hesap oluşturmanız ve onay aşamalarından yine geçmeniz gerekir.

Ek olarak hesap silme işlemini yaparken:

  1. Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresi
  2. Kayıt olurken kullandığınız IP adresi ya da IP range’i
  3. Kayıt olurken kullandığınız telefon numarasına haiz olmalısınız.

Eğer şüpheli işlem söz mevzusu ise yine kimlik doğrulama yapmanız istenebilir.

Binance’den Tüm Verileri Sildirmek

Binance TR için yapamazsanız da Binance Global’de tüm verilerinizin silinmesini isteyebilirsiniz. Bunun için Binance telefon numarası ya da Binance destek mail adresi üstünden kendileriyle iletişime geçmelisiniz. Bununla birlikte hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında canlı destek üstünden de hesabınıza ilişkin tüm verilerin kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz.

Binance destek için adres: https://www.binance.com/en/support

Binance destek için mail adresi: support@binance.com

Binance TR Hesap Silme İşlemi İçin Bilinmesi Gerekenler

Binance TR, Türkiye yasalarına doğal olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’ye akredite öteki birçok kripto para platformu benzer biçimde bilgileriniz ve hesap hareketleriniz gerektiği durumlarda yasal merciler ile paylaşılmaktadır. Binance TR hesap silme işlemi sonrasında hesap kullanıma tamamen kapatılsa da hesap hareketleriniz ve bilgileriniz “gerektiğinde yasal mercilere verilmek suretiyle” saklanmaktadır.

Platformların herhangi birinden veri sızıntısı olması durumunda, hesabınız etken olmadığı için kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Sadece kripto paraları yasal olmayan işler için kullandıysanız, hesap hareketlerinin mahkemelere gönderileceğini bilmelisiniz. Eğer bu şekilde bir durumunuz var ise Binance TR yerine, Binance Global’i kullanabilirsiniz.

Binance ve BinanceTR Hesap Silme İşlemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Binance hesap silme işlemi iyi mi yapılır?

Hesaba giriş yaptıktan sonrasında ayarlar > güvenlik kısmından “Hesabımı dönem dışı bırak” kısmı ile binance hesap silme işlemi yapılabilir.

Binance TR hesap silme işlemi iyi mi yapılır?

BinanceTr, Binance ile aynı altyapıyı kullanır. O yüzden Ayarlar > Güvenlik kısmından “Hesabımı dönem dışı bırak” seçeneği ile Binance TR hesap silme işlemi kolayca yapılır.

Binance TR hesap silme linki nedir?

Direkt bir bağlantı yoktur. Kendi hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında Ayarlar > Güvenlik kısmından hesap silme linkine ulaşabilirsiniz.

Binance dönem dışı bırakılan hesap iyi mi açılır?

Dönem dışı bırakılan hesap eğer sizin tarafınızdan dönem dışı bırakılmış ise destekle iletişime geçerek; eğer şüpheli işlem dolayısıyla dönem dışı bırakılmış ise gene destekle iletişime geçerek açılabilir. Sadece şüpheli işlemler incelemesi bitmeden ilkin hesabın açılması bir çok süre söz mevzusu değildir.

Binance hesap kapatma işlemi verilerimi de siler mi?

BinanceTR için verilerin tamamen silinmesi söz mevzusu değildir. Binance Global üstünde ise destekle iletişime geçerek tüm verilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz.

Binance hesap dondurma işlemi iyi mi yapılır?

Hesap dondurma işlemi de hesap kapatma işlemiyle birebir aynıdır. Güvenlik > Hesabımı Dönem Dışı bırak kısmı üstünden Binance hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir