Bir WhatsApp uygulamasının, iki telefon numarasında kullanılması, uygulamanın mevcut teknik alt yapısı ile mümkün değil. Uygulamanın kayıtlı olduğu telefon numarası değiştirildiğinde, uygulama yeni numaranın tanıtılmasını ister, işlem yapılmazsa dönem dışı kalır.

Her ne kadar uygulama 2 telefon numarası ile beraber kullanılamasa da, uygulamanın bazı özellikleri yardımıyla numara değişikliği yapılmadan, ikinci bir telefonda kullanılabilme özelliği bulunmaktadır.

Bir Whatsapp iki telefonda iyi mi kullanılır?

Uygulamanın WhatsApp web uygulamasıyla, tek uygulama iki telefonda kullanılabilir.

• Uygulamanın bağlı bulunmuş olduğu telefondan, uygulama açılır.
• İkincil olarak kullanılmak istenen telefondan, WhatsApp web uygulaması açılır.
• QR kodu ile cihazlar uygulamada eşleştirilir.  
Bu sayede her iki telefonda tek bir WhatsApp uygulaması çalıştırılmış olur. Her ne kadar geçici çözüm olsa da, her iki telefonda da uygulama kullanılıyor olması, uygulamanın avantajlarındandır.

İki SIM kart olan telefonlarda WhatsApp uygulaması

Uygulama tek telefonda iki tane SIM kart olsa da, her iki telefon numarasından bir tek bir tanesi uygulamaya kayıt edilebilir. Uygulamanın kayıtlı olduğu SIM karttan, öteki karta geçildiğinde uygulamayı kullanmak için, öteki numaranın uygulamaya kaydedilmesi gerekir.

Sadece her defasında telefon numarası değişikliği gerçekleştirildiğinde, uygulama bunu kendisinde güvenlik açığı görerek, hesabı kilitler. Bu sebepten Whatsapp uygulamasında sık telefon değişikliği önerilmez.

Bir WhatsApp’la kaç telefona bağlanılır?

WhatsApp uygulaması tek seferde yalnız bir telefon numarası ile kullanılabilir. Sadece WhatsApp web yardımıyla ikincil telefon ile de aynı anda kullanılabilir. Bu yöntemle her biri ayrı ayrı QR kodu ile tanıtılarak en fazla 4 tane telefona bağlantı kurulabilir. Bu yöntem bununla birlikte uygulamanın, masaüstü kullanımlar için geliştirmiş olduğu yöntemdir.

Konuk kullanıcı olarak birden fazla WhatsApp kullanma

WhatsApp
WhatsApp uygulamasını ikinci bir telefon numarası ile kullanılması, mevcut teknik alt yapısı sebebiyle mümkün değil. Sadece konuk kullanıcı yöntemiyle, iki değişik telefonda kullanılması olanaklıdır.

    Android cihazlarda ayarlar sekmesinden, Kullanıcılar penceresi açılarak, konuk hesabı oluşturulur.

    Konuk hesaba yeni bir e-posta tanımlanır.

    Konuk hesapla Google Play’de oturum açılır.

    WhatsApp uygulaması açıldığında, uygulamanın bağlı bulunmuş olduğu telefon numarası girilir.

    Uygulamanın bağlı bulunmuş olduğu telefona numarasına gelen onay kodu, ikincil telefonda doğrulama kodu olarak onaylanır.

WhatsApp kullanıcı adı değiştirilerek, tek uygulama değişik telefonlarda kullanılır.

Değişik telefonlarda aynı WhatsApp’ı kullanma yöntemi

WhatsApp uygulaması her ne kadar, tek telefon numarası ile kullanılmaya izin verse de, destek araçlarla 1 WhatsApp 2 telefonda kullanır hale gelir. Apple yada Play Store mağazasından indirilen, Paralel Space uygulaması ile bu mümkün.

Paralel Space
2. Olarak kullanılacak telefona Paralel Space uygulaması kurulduktan sonrasında, seçeneklerden WhatsApp uygulaması seçilir. WhatsApp uygulaması ikincil telefona kurulur. Kurulum tamamlandığında istenen telefon numarası için birincil telefon numarası yazılarak onaylanır. Bu sayede WhatsApp uygulaması ikincil bir telefonda kullanılır.

WhatsApp ikiz uygulama yöntemi

Huawei ve Xiaomi marka telefonların bazı modellerinde, çift SIM kartı kullanılabilmekle beraber, aygıt özelliklerinden kaynaklı her iki SIM kartta, uygulamaların kopyası oluşturularak kullanılabilme özelliği bulunur. Bu sayede WhatsApp uygulaması, ikiz uygulama yöntemini kullanarak, tek telefon numarasıyla, SIM kartlar içinde geçiş yapılsa bile kullanılabilir.

WhatsApp ikiz uygulama yöntemi iyi mi yapılır?

Huawei marka telefonların, App Twin uygulaması, Oppo marka telefonlarda, Clone App uygulaması, Xiaomi marka telefonlarda, Dual Apps uygulaması ile WhatsApp uygulamasının kopyası çıkartılarak, her iki SIM kartta kullanılır. Uygulamalar çift SIM kartı kullanan modelleri için geçerlidir. Telefonda ikinci SIM kart bulunmasa da, ikiz uygulama kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir