Semih TANRIVERDİ : Ortalama 4 aydır çalışmakta olduğum hususi şirkette, haberim olmadan BES sistemine kaydım yapılmış. Herhangi bir bilgilendirme olmadığı için maaşımdan devamlı bir kesinti yapıldığını fark ettim. İnsan kaynaklarından bordromu talep ettiğimde her ay tertipli olarak BES adı altında kesintimin bulunduğunu gördüm. İptal ettirmem için telefonu numarası verildi. Sadece işe girdikten sonrasında belirli bir süre içinde iptal ettirmem gerekiyormuş, bundan dolayı benden mecburi bireysel emeklilik iptal dilekçesi talep edildi. Bireysel emeklilik şirketine gönderebileceğim bir dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

Sayın Semih;BES şirketleri artık insanlara iyi mi güçlük çıkaracaklarını şaşırmış durumdalar. İlk zamanlar sms ile bile iptal edilirken, şimdi telefon ile bile iptal etmene engel oluyorlar. İlk ilkin bes iptali ile ilgili bazı bilgiler vereceğim. Sonrasında da Kolay bir halde iptal edebilmen için dilekçe örneğini paylaşacağım

Otomatik BES Bireysel Emeklilik Cayma İşlemi Iyi mi Yapılır?

Bireysel emeklilik cayma süresi ne kadar?BES sistemine kayıt olduğunuz andan itibaren 2 ay süresince cayma hakkınız bulunmaktadır. Bu süre içinde ayrılış işleminiz daha kolaydır. Hatta bir fazlaca kurum herhangi bir dilekçe talep etmeden telefonda bile bes iptali yapabilir.

Eğer BES sistemine kayıtlı olduğunuz kurum sizden herhangi bir dilekçe talep ediyorsa aşağıda yer edinen bes cayma dilekçe örneğini kullanarak kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu dilekçeyi muhtemelen sizden mail ortamında talep edeceklerdir. Tarayarak gönderebilirsiniz.

BES Bireysel emeklilik cayma dilekçesi örneği

Otomatik Mecburi BES Bireysel emeklilik iptali iyi mi yapılır?

2 Ay olan cayma hakkınızın süresi geçtiyse kesinlikle, bes iptal dilekçesi kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki benzer biçimde bir dilekçe bireysel emeklilik sisteminden ayrılma için kafi olacaktı.

İPTAL İÇİN;İlk ilkin kayıtlı olduğunuz BES firmasını aramıştınız. Sonrasında bireysel emeklilik şirketi size ayrılma talep formu, ayrılma informasyon formu ve bakiyeniz hakkında bilgiler gönderir. Burada yararlanacağınız ve kaybedeceğiniz haklar yazılıdır. Bu tarz şeyleri onaylamanız halinde aşağıdaki benzer biçimde bir dilekçe örneğini gönderebilirsiniz.

Türkiyede Hangi Bireysel Emeklilik Firmaları bulunmaktadır?Axa, Ziraat, Allianz, Güvence, Vakıfbank, Halkbank, Avivasa benzer biçimde sektörde malum sigorta şirketleri BES sisteminde bulunmaktadır. Büyük firmalar ve kuruluşlar; Allianz, Avivasa ve Anadolu Yaşam isminde şirketleri tercih etmektedir. Genel anlamda de çalıştığınız şirket hangi banka ile çalışıyorsa o bankanın sisteminde bulunan bireysel emeklilik şirketine kayıt olunur.

Bireysel emeklilik sistemi iptali telefon numarası

Sistemden çıkış yapmadan ilkin ihtiyacınız olacak telefon numaraları aşağıdaki gibidir. Dilekçeyi de gönderdikten sonrasında kesinlikle telefon ile arayıp herhangi bir problemin olup olmadığı denetim edilmelidir.

 • Allianz bes iptali alan kişi hizmetleri telefon numarası: 0 850 399 9999
 • Aegon alan kişi hizmetleri : 0850 222 0 312
 • Anadolu yaşam bireysel emeklilik alan kişi hizmetleri telefon numarası : 444 55 00
 • Asya kontakt telefon numarası : 0 850 222 55 55
 • Avivasa bireysel emeklilik kurumsal alan kişi hizmetleri telefon numarası : 444 11 11
 • Axa bes iptali için alan kişi hizmetleri telefon numarası : 0 850 250 99 99
 • Teb bireysel emeklilik iptal etme numarası : 444 43 23
 • Cigna finans telefon : 444 0 984
 • Fiba alan kişi hizmetleri kontakt : 444 82 88
 • Güvence bireysel emeklilik iptal etme numarası : 444 0 336
 • Groupama kontakt no : 0 212 367 67 67
 • Halbank alan kişi hizmetleri : 444 44 00
 • Ing bank bireysel emeklilik iptal etme tel no: 0850 210 66 94
 • Metlife alan kişi hizmetleri kontakt : 0-216 538 91 00
 • Vakıfban bes iptal tel no : 444 9 237
 • Ziraat bankası telefon no : 0 850 222 97 00

Çalıştığınız işten memnun değil misiniz? Yoksa kendinize daha iyi ücret geliri olan bir iş mi buldunuz? O vakit işten ayrılışınız için kesinlikle çekilme dilekçesi örneği ile ilgili olan yazımıza göz atmalısınız. İhtiyacınız olacak işten ayrılmaya dair tüm bilgiler bu sayfa üstünde olacaktır.

Tagged:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir