Bitcoin, son yılların ortaya çıkan elektronik para birimi olmaktadır. 2008 senesinde Satoshi Nakamotu tarafınca deneysel olarak başlatıldı, süre içinde alınan satılan para birimi konumuna terfi etmiştir. Hızla geliştiği benzer biçimde tecim ve alışveriş yerlerinde kullanılabilir durumda oldu. Bitcoin yardımıyla kişiler yanında para taşımasına gerek kalmamaktadır.

Botcoin parnaın yeirne geçmiş olduğu benzer biçimde gelecekte kağıt paranın yerini alabilir. Dijital para olarak kullanılabileceği benzer biçimde artık insanların yanında para taşımayacaktır. Aklımıza bilim kurgu filmlerinde ufak bir dijital para yardımıyla alışveriş ve harcamalarını kolaylıkla yapabiliyor olmaları gelmektedir.

Bitcoin madencilik nedir?
Bitcoin kazanmak için madencilik (mining) yapılması gerekir. Bitcoin işlemi hesaplama yetkisi, sistem ağını güvenli tutma, koruma, kullanıcıları senkronize etme işlemleri olmaktadır. Sistemin merkezi olmamasından dolayı madencilere gerekseme olmaktadır.

Madencilik için bilgisayarınıza ihtiyacınız olmaktadır. Bilgisayarınızdan ayıracağınız CPU ile madencilik yerini ekran kartı GPU ile madenciliğine bırakmıştır. Madencilik mevzusunda bilgisayarınızın açık olması size kazanç getirecektir. Bitcoin ile uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Bilgisayarınızın güçleri birleştirilerek gelişim sağlanıp ağın güvenliği sağlanmaktadır. Bu sayede madencilik işlemlerinizi yaparak bitcoin elde etmiş olmuş olursunuz. Günden güne gelişen Bitcoin ağında donanımsal ihtiyaçların gelişmesi madencilik işlerini zorlaştırmaktadır.

Bitcoin ne kadar kıymetli?
Bitcoin değerlerini incelediğimiz süre piyasa olarak kıymet yerine insanların arz ve taleplerin kullanımıdır. Talebin artması bitcoin fiyatlarının artmasına eşdeğerli bir değere haiz olmaktadır. Bitcoin devamlı kıymet kazanmadığı benzer biçimde talebin düşmesi azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir