Bebek sahibi olmak, bir çift için en büyük mutluluk kaynaklarından biridir. Fazlaca coşku verici bir süreç olan hamilelikte en acayip olan şey bebeğin cinsiyetidir. Bir insan biyolojik takviminin cinsiyetini hesaplamanın birçok yolu vardır. Sadece bebeklerin cinsiyetini kestirmek için kullanılan biyolojik takvimler günümüzde fazlaca popüler. Bebeğinizin cinsiyetini kestirmek için Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplayıcı‘yı kullanabilirsiniz. Biyolojik takvimin bir bebeğin cinsiyetini doğru tahmin edip etmediğine dair bilimsel bir araştırma yok.

Biyolojik takvim cinsiyet bulma tekniği, annenin yaşını ve hamile kalma ayını Çin ay günlerine dönüştürmek ve bu verileri bir cinsiyet belirleme çizelgesinde bulmaktır. Bu şekilde, bebeğinizin bu programda kız mı adam mi olacağını bileceksiniz. Çinli astrologlar, takvimin cinsiyeti tahmin etmede oldukça iyi bir iş çıkardığını söylüyor. Sadece Çin ay takvimindeki cinsiyet tahmininin bilimsel bir temeli olmadığını ihmal etmeyin, bu eski bir inançtır.

Cinsiyet Belirleme Nasıl Yapılır?

Cinsiyet belirlemeden ilkin bebeğinizin cinsiyetinin ne süre belirleneceğini bilmeniz gerekir. Cinsiyet, yumurta ve sperm hücrelerinin döllemek için bir araya gelmesiyle genetik olarak belirlenir. Adam ve hanım cinsel organları aynı yapılır ve aynı görünür, bundan dolayı sadece 7. haftadan itibaren ayırt edilebilirler. 9. Hamilelik. 10. hafta ve 10. haftada hormonlar ve reseptörler, cinsel organların görünümünde ve şeklinde bir fark yaratır. Hanım ve adam cinsiyet tayini bu şekilde adım atar.

Sadece cinsel organları hemen hemen ultrasonla tespit edilebilecek boyuta ulaşmamıştır, bundan dolayı bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için 12. yada 13. haftayı, 16. yada daha sonrasını beklemeniz gerekir. Açık bir fark.

Bebeğin anne karnındaki konumu da cinsiyetin belirlenmesi için önemlidir. Ultrasonografi ile cinsiyet belirlemenin yanı sıra bazı durumlarda amniyosentez (rahim içindeki amniyotik sıvının alınması), koryon villus toplama, perkütan göbek kordonu ponksiyonu benzer biçimde çeşitli yöntemler kullanılarak bebeğin cinsiyeti anne karnında belirlenebilmektedir.

Bu yöntemler bebeğin kromozomlarının yapısının incelenmesine dayanır. Sadece fetüsün hasta olduğundan şüphelenilmiyorsa bu yöntemlerden hiçbiri kullanılamaz. Kromozomal anormallik benzer biçimde bir hamilelik anormalliğinden şüpheleniyorsanız, kontrol esnasında cinsiyet kararları vermek için bu testleri kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak, oldukça tartışmalı mevzulara zemin hazırlayan etik olarak tartışılan testler olan cinsiyet belirleme testlerinin kullanım oranı da yüksektir. Bu tartışmaların en büyük sebebi, ebeveynlerin istemedikleri cinsiyetteki bebekleri aldırmak için kürtaja başvurmalarıdır. Cinsiyet belirleme testleri yüzde 80’e yakın doğrulukta ve netice olarak cinsiyeti öğrendikten sonrasında kürtaj yaptırma sonucu daha sık görülüyor.

Cinsiyet Belirleme Yasal mıdır?

Ultrason bebeğin cinsiyetini gösterdiğinde, hekim ebeveynlere bebeğin cinsiyetinin yasal bulunduğunu ve mesele olmadığını söyler. Cinsiyet belirleme isteği fazlaca eski bir olgudur ve hamileliğin ilk haftalarında cinsiyet belirleme için hala birçok eski yöntem kullanılmaktadır. Halkın bir bebeğin cinsiyetini bilmenin birçok batıl yolu vardır ve hala daha sık kullanıldığı bilinmektedir. Cinsiyet belirleme şekilleri içinde en popüler olanları biyolojik takvim ve Çin takvimidir.

Bir bebeğin cinsiyetini belirlemek için biyolojik bir takvim kullanıldığı inancına bakılırsa, bir kız yada adam çocuk doğduğunda adam ve kızların değişik dönemleri vardır ve cinsel ilişki bu takvime bakılırsa gerçekleşir. Biyolojik takvim, ebeveynlerin doğum evveliyatına bakılırsa cinsiyeti belirlemek için kullanılır ve tarihte hesaplanır.

Ay yöntemini kullanarak hamile kalmak için, bir kadının hamile olduğu ay ve yaşa bakılırsa cinsiyeti tahmin eden bir cetvel vardır. Bu tabloya bakılırsa seksi deneyimleyin. Bir bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemi, sadece doktorunuz size doğru dönemin geldiğini söylediğinde yasaldır. Bununla birlikte ne biyolojik takvimin ne de Çin takviminin bilimsel bir temeli yoktur. Cinsiyet belirlemeyi açıklamak için bilimsel veriler kullanılsaydı, bebeğin kız ya da adam olma olasılığı %50-50 idi ve doğa kanunları gereği bu belli bir zamana kadar bilinemeyecekti.

İzleyin: BEBEĞİMİN CİNSİYETİNİ ÖNCEDEN BELİRLEYEBİLİR MİYİM?  CİNSİYET BELİRLEME YÖNTEMLERİ?

https://www.youtube.com/watch?v=2pG_I6TMZBsVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: BEBEĞİMİN CİNSİYETİNİ ÖNCEDEN BELİRLEYEBİLİR MİYİM? 👶🏻 /👧🏻 CİNSİYET BELİRLEME YÖNTEMLERİ? (https://www.youtube.com/watch?v=2pG_I6TMZBs)

Cinsiyet Belirleme Tıbben Mümkün müdür?

Fetüsün cinsiyeti sperm hücreleri tarafınca belirlenir, dolayısıyla belirleyici unsur babadır. Cinsiyet tüp bebekte belirlenebilir sadece cinsel yolla bulaşan genetik hastalıklar benzer biçimde tıbbi nedenler gerektirir. Vatanımızda geleneksel yöntemler haricinde cinsiyet belirleme prosedürü bulunmamaktadır. Dünyada meydana getirilen bu araştırmalara karşın, bebeğin cinsiyetinin anne-baba tarafınca belirlenmesi ile kısa bir süre içinde dünyada cinsiyet eşitsizliğinin ortaya çıkacağına inanılmaktadır. Bu durumda tıbben bu şekilde bir durum mümkün olamamaktadır.

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Öğrenilir?

Ultrason, fetüsün cinsiyetini öğrenmenin en etkili yoludur. Bebeğin cinsiyeti, bilhassa 3D ultrason kullanılarak daha erken bilinebilir. Düzgüsel bir ultrason bebeğin cinsiyetini 16 haftada, üç boyutlu ultrason bebeğin cinsiyetini 11-14 haftada öğrenebilir. Bebeğin cinsiyeti bu haftalarda 3D ultrason kullanılarak %90 doğrulukla belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir