Blutv’nin yeni dizisi Börü 2039’un birinci sezonu seyirciyle buluştu. Birbirinden mühim adların yer almış olduğu “Börü” adlı dizinin devam serisi olan bilim kurgu temalı “Börü 2039″un 4. kısmı hakkında kullanıcılar araştırmalar yapıyor. Peki Börü 2039 4. bölüm yeni kısmı ne vakit yayınlanacak? Börü 2039, yapımcılığını Alper Çağlar’ın sahibi olduğu CaglarArts ve Zirve Acar’ın sahibi olduğu Insignia stüdyoları ortaklığının yürüttüğü aksiyon, gerilim ve dram temeline dayanan Türk yapımı bilimkurgu türündeki web dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Can Emre ve kısa metrajlı aksiyon filmi The Cure’un da yönetmenliğini yapmış olan Ahmet Atalay üstlenmektedir.

Börü 2039 dizisi sansasyonel bir başlangıçta ilk kısmı 28 Aralık 2021 tarihinde dijital içerik platformu Blutv’de yayınladı. Kendi deyimleriyle ‘medya çakallarına’ hisse vermek istemeyen bu yeni nesil dizi, Türkiye’deki kullanıcılardan yayınlandığı ilk günden itibaren yoğun ilgi görmüş oldu. Dizinin yapımcıları bir Telegram kanalı üstünden NFT satışları gerçekleştiriyor.

2039 senesi beyin-makine arayüzlerinin, füzyon enerjisinin ve proto-kuantum bilgisayarların sivil dünyaya etkilerinin hissedildiği, ABD Birleşik devletleri ve Çin arasındaki gerilimin gitgide tırmandığı bir yıl. Türkiye kendi askeri teknolojisini üreten, gizemli teknokrat Kemal Boratav yardımıyla rakip ülkelerin seviyesine ulaşmış, karışan dünya düzeninde kendi ekseninde yansız bir bölgesel güç. Büyük teknoloji markaları ve Müdafa Bakanlığının desteğiyle üstün dereceli sürede bitirilen Ötüken Projesi yardımıyla İstanbul’un yer altında, kozmik bir karargahta, dünyadaki iki süper bilgisayardan biri Beta+ suni zeka KAM, ülkeye olabilecek tehditleri hesaplıyor, ve Boratav’ın tekrardan düzenlemiş olduğu, saldırı ve “son umar müdahale” timi BÖRÜ’nün yardımıyla senelerdir ülke terörizmden arınmış halde. Ta ki Mart 15 2039’a kadar… Börü 2039 tanıtım yazısı

Ansiklopedika, Ocak 2022’de 500,000’e yakın sayfa görüntülenmesi elde etti. Bizi yeğleyen kullanıcılara teşekkürlerimizi sunarız!

Blutv Börü 2039 4. bölüm full hd tek parça izle!

İntikam ateşiyle yanan Kemal Boratav, inine giren Halcyon’u imha etmeye and içmiştir. Senelerdeir güvenilmiş olduğu planı bozup, duygularına yenik düşecek olsa bile… 🦾 #BÖRÜ2039 Bölük 4 “İMHA”, Bölüm 5 “DİJİTAL ÇAĞDA ANALOG ADAM” ve Bölüm 6 “SENTETİK TANRI” 10 Mart’ta @BluTV’de. pic.twitter.com/SwycUw0QxZ

— BÖRÜ 2039 (@boru2039) February 16, 2022

İntikam ateşiyle yanan Kemal Boratav, inine giren Halcyon’u imha etmeye and içmiştir. Senelerdir güvenilmiş olduğu planı bozup, duygularına yenik düşecek olsa bile… BÖRÜ 2039 4, 5 ve 6. bölümleriyle 10 Mart’ta BluTV’de!

BÖRÜ 2039 1. sürem (2021-2022)

№ genel
№ sürem
Bölüm adı
Yönetmen
Senarist
Gösterim zamanı

1
1
“Geçit Tutan”
Ahmet Atalay, Can Emre
Alper Çağlar
28 Aralık 2021

2
2
“Eski Güzel Günler”
Can Emre
Alper Çağlar, Emre Sirel
15 Ocak 2022

3
3
“Kuklalar”
Can Emre
Alper Çağlar
30 Ocak 2022

4
4
“İmha”
TBA
Alper Çağlar
10 Mart 2022

5
5
“Dijital Çağda Analog Adam”
TBA
Alper Çağlar
10 Mart 2022

6
6
“Bileşik Tanrı”
TBA
Alper Çağlar
10 Mart 2022

 • Kızıl Elçi: Kemal Boratav’a 2016 Eylül’de gelecek ile ilgili gizemli mesajlar gönderen ulak.
 • Alfa Suni Zeka: Bilim adamları tarafınca oldukca tehlikeli olarak vasıflandırılan, kendi varlığını anlamış ve insan seviyesi bilincine ulaşmış, kendi arzularına gore yeni şeyler öğrenebilecek kuramsal suni zeka türü.
 • Nöral-Bağ: Sivil ve askerî versiyonları bulunan, insan beyni ile makine ara yüzlerini denetim edebilme bağlantısına verilen isim.
 • ZPME (Zero pollution maximum efficiency): Füzyon reaktörlerinde en yüksek verimlilikte enerji üretimine verilen ödat. “Sıfır kirlilik, maksimum verim.” anlamına gelir.
 • Helium-3: Ayın karanlık yüzünde Kemal Boratav’ın haiz olduğu Ay Madencilik A.Ş. tarafınca çıkarılmakta olan ve yeni nesil füzyon reaktörleri için eleştiri ehemmiyet taşıyan yakıt türü.
 • Gamma Suni Zeka: İnsan görevi yapabilecek sadece zeka ve bağımsız düşünceden uzak, temel suni zeka türü.
 • Külcü: Yellowstone Kalderası’ndaki felaketler silsilesinden sonrasında Avrupa’ya ve hatta İstanbul’a gelmiş yoksul beyaz sığınmacılar.
 • Beta Suni Zeka: İnsandan ayırt edilemeyecek kadar parlak zeka ve bağımsız sadece ruhu bulunduğunu iddia etmeyen yada varlığını algı edememiş suni zeka türü.
 • Avax: Geleceğin kripto para birimi ekosistemi; Türkiye tarafınca yakın gelecekte alternatif para birimi olarak benimsenmiştir.
 • Nasa VMPM: Venüs atmosferinin üst tabakalarında bakteriyel yaşam bulgusu bularak, felsefi olarak kâinatta yalnız olmadığımızı kanıtlayan ABD bulgu projesi.[1]
 • KAM A.I.: Türkiye’nin tek, dünyanın iki Beta+ suni zekasından biri. Alfa suni zekaya erişmesi korunak algoritmaları tarafınca sağlanan, Ötüken kuantum süper bilgisayarı yardımıyla devasa erişimi bulunan, bir Kemal Boratav yatırımı.
 • Ötüken Mainframe: Dünyadaki sayılı süper bilgisayarlardan biri, amacı Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan tehditlerin analizi ve cenk halinde bağımsız olarak ülkeyi koruma kapasitesine haiz olan bir müdafa mekanizması olmak.
 • HCN (Halycon): Gizemli terör örgütü. ABD’de ve dünyanın değişik yerlerinde yüksek teknoloji saldırılarla karmaşa çıkarmış, halen sırrını korumuş olan bireylerden oluşan militan tim.
 • BSR (Basic Service Root): Son 20 senede ortaya çıkan, ev işlerinden, temel hizmet sektöründe insanoğlu yerine çalışan rahat robotlara verilen isim.
 • Bozhane: 2 milyon sözü geçen İstanbul gettosu.
 • CCR6 Omega Geni: Gelişen mRNA aşılarının insan genetiği ile etkileşmesinden ortaya çıkan ultra-nadir gen.
 • Overclocking: mRNA aşılarının bir yan tesiri olarak ortaya çıkan, 10,000,000’da bir görülen, vücudun daha süratli daha kuvvetli ve daha dikkatli olmasını elde eden mutasyona verilen gayriresmi isim.
 • TCG Mustafa Kemal Atatürk: Türkiye’nin ilk ve tek füzyon reaktörlü tayyare gemisi.
 • ODP (Osaka Müdafa Paktı): ABD Birleşik Devletleri’nin, yükselen Çin Halk Cumhuriyeti gücüne karşı oluşturduğu Pasifik Okyanusu ittifakı.
 • Şangay Muahedesi: ABD’ye karşı misilleme olarak kurulan, Çin ve Rusya’yı bulunduran devasa ittifak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir