Burçlar, insanların karakterleri üstünde yadsınamaz bir etkiye sahiplerdir. Burçlar içinde en oldukça dikkat çeken ve dört gözle beklenen burçlardan bir tanesi ise Boğa burcudur. Sakin, inatçı sadece pamuk benzer biçimde bir yapıya haiz olan Boğa burcunun kim bilir en malum özelliği boğazına düşkün oluşudur. Her anlamda hayatınıza dahil etmek isteyeceğiniz Boğa burcu ile talihli Boğa burcu mensupları için Boğa burcuna dair merak edilenleri derledik. İşte Boğa burcunun hangi aylar içinde olduğu ve Boğa burcunun özellikleri.

Boğa burcu hangi aydır?

Boğa burcuna mensup kişiler, nisan ve mayıs aylarında dünyaya gelmişlerdir. Boğa burcunun ise tarihleri 21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasındadır. Bu tarihler içinde doğan hepimiz Boğa burcu olarak dünyaya gelmişlerdir. Bu tarihlerde doğan birinin burcu ne olursa olsun Boğadır.

Boğa burcunun özellikleri nedir?

Doğum zamanı: 21 Nisan – 20 Mayıs

Niteliği: Durağan(durgun)

Elementi: Toprak

Yönetici gezegeni: Venüs

Rengi: Toprak renkleri, bej, kahverengi, yeşil

Taşı: Zümrüt

Metali: Bakır

Günü: Cuma

Vücutta temsil etmiş olduğu bölge: Boyun, boğaz, tiroid bezi

Anlaştığı burçlar: Başak, Akrep, Terazi

Anlaşamadığı burçlar: Aslan, Kova, Yay

Pozitif yönde özellikleri: Kesin, sadık, güvenilir, zevk sahibi, vizyonlu, sakin, gurme, sanata düşkün, tutkulu, rahatlık veren, ekonomik, ergonomik, dengeli.

Negatif özellikleri: İnatçı, kıskanç, aşırı duygusal, aşırı sahiplenici, zevklerine ve rahatına aşırı düşkün, tembel, ağır kanlı, oldukça maddiyatçı, tutucu, fazlaca durağan(durgun) fikirli.

Boğa burcu erkeği

Boğa burcu erkeği için itimat ve sadakat en mühim noktalardan bir tanesidir. Bir Boğa erkeğinin itimatını kazanmak son aşama zor olsa da eğer birine güvendiyse ondan kolay kolay vazgeçemez. Boğa burcu erkeği bakımlı ve makyajlı kadınlardan hoşlanır. Kadının görünümü ve bakımı onun için oldukça önemlidir. Bu bakımı kendilerinde de eğer olmazsa olmaz olarak görür ve giysilerine, kişisel bakımlarına oldukça itina gösterirler. Lüks ve maddiyat Boğa erkeği için önemlidir. Boğa burcu erkeği harekete geçmekten oldukça fazla hoşlanmasa da onu oldukça heyecanlandıran bir hanıma karşı kayıtsız kalması zor olsa gerek. Sert mizaçlı Boğa erkeği çoğu zaman aşık olduğunda pamuk benzer biçimde olsa da kıskançlık faktörü devreye girmiş olduğu noktada işler iki taraf açısından da birazcık zorlaşabilir. Ağır kanlı olsa da planları doğrultusunda güvenilir adımlarla ilerlemeyi seven Boğa erkeği kariyer anlamında başarı göstermiş bir çizgide yürür. Boğa erkekleri genel olarak yapıcılardır ve problem çıkarmaktansa problem çözmeye odaklılardır. Boğa burcu oldukça evcimen bir burç olduğundan yeniliklere derhal uyum sağlamakta zorlansa da evlilik Boğa burcu için biçilmiş kaftandır. Duygusal bir burç sayılabilen Boğa için romantikliği en oldukça bozan mevzu elbet ki güvensizlik ve başkalarıyla kıyaslanmaktır. Boğa erkeği tensel açıdan kuvvetli, ne istediğini bilen bir adamdır.

Boğa burcu bayanı

Boğa burcu bayanı giyinmekten ve süslenmekten büyük haz alan, devamlı güzel görünmek isteyen, bunu başkalarından da oldukça kendisi için meydana getiren bir karaktere haizdir. Boğa bayanı son aşama alımlı ve güzel görünen bir karı olması ile dikkat çeker. Bunu iyi mi yapar derseniz, etken bir halde değil eylemsiz bir halde yaparlar. Boğa hanımının çekim gücü oldukça yüksektir. Öteki burçların çaba ile yaptıklarını onlar istemeden yaparlar. İlişkilerinde en oldukça ehemmiyet verdiği mevzu güvendir. Boğa bayanı eğer itimat hissini net bir halde alırsa sevilmiş olduğu kişiye sonsuza kadar sadık kalır. Para harcamayı ve alışveriş yapmayı oldukça seven Boğa bayanı, bununla beraber ekonomisine büyük ehemmiyet verir ve hesap yapar. Oldukça dişil bir burç olan Boğa burcu bayanı, yönetici gezegeni Venüs yardımıyla yuvarlak hatlara ve ciddi bir çekiciliğe haizdir. Adamların asla karşı koyamadığı Boğa bayanı, güzellik mevzusunda rakip tanımaz zira onun oldukça değişik bir güzelliği bulunur. Boğa burcu bayanı sadık ve rahat bir yaşam yaşamak isteyen bir burç olduğundan karşısındaki erkekten de bunu bekler. Durağan(durgun) yapıda bir burç olan Boğa burcu, fazla değişiklikten ve konfor alanının bozulmasından asla fakat asla hoşlanmaz. Boğa bayanı gizemli adam sevdiğinden Akrep erkeği onun için bulunmaz bir nimettir. Flörtöz olduğu söylenemeyen Boğa hanımının bu özelliği tutucu bir yapıda olmasından doğar. Boğa bayanı son aşama anaç ve aileye bağlı bir tavır sergileyip tüm yaşamını buna gore planlar. Doğaya aşık olan Boğa bayanı, bir toprak kadar verimlidir. Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olan Boğa, ani değişimlerden ve şakalardan pek hoşlanmazlar. Eğer İkizler, Yay benzer biçimde oldukça değişken bir burcunuz var ise Boğa bayanı size gore değildir. Armağan almayı ve vermeyi oldukça seven Boğa hanımının en oldukça hoşlanılmış olduğu hediyeler büyük sürprizlerden oldukça ya maddi kıymeti yüksek hediyeler ya da tinsel yönü oldukça ağır basan ve üstüne düşünülmüş hediyelerdir. Maddiyatta oldukça yetenekli olan Boğa bayanı, eşi için bir finans danışmanı görevi görür. Karşı cinste ise devamlı karşı taraftan atak beklerler, harekete geçmezler. Yemeğe oldukça düşkün olan Boğa burcu bayanı, keyifli ve leziz sofralarda rahatlık bulur. Cinsel yönden son aşama kuvvetli olan Boğa bayanı, isteklerini partnerine net bir üslupla ifade eder.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir