Yazları en oldukça tüketilen sebzelerin başlangıcında börülce gelmektedir. Fakat börülcenin yanına ne yapılır günümüzde en oldukça dört gözle beklenen sorulardan birisi oluyor. Bilhassa sarımsak , limon ve zeytinyağı ile birlikte yapıldığı süre ortaya oldukça güzel börülce salatası çıkmaktadır. Peki o süre börülce salatasının yanına neler yapılabilir isterseniz onlara bakalım.

Bulgur Pilavı 

Börülce salatası yapıldığı süre yanına güzel bir ana yiyecek yapılması gerekiyor. Bu yüzden protein açısından da baya varlıklı olan bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Aynı süre da isteyenler mütevazı isteyenler de sebzeli olarak yapabilir.

Tarhana Çorbası

Başlangıç yemeği olarak meydana getirilen ve günümüzde ise sık sık tercih edilen çorbaların başlangıcında tarhana çorbası gelmektedir. Sizler tarhana çorbasının yanına kızarmış ekmek yapmış olursanız daha leziz hale getirmiş olmuş olursunuz.

Makarna

İsteyenler makarnayı mütevazı isteyenle domates soslu isteyenler de sarımsaklı yoğurt ile yapmış olup börülce salatasının yanına tercih edebilirler. Fakat unutmadan şunu da belirtelim börülce salatasını yapacağınız süre bolca limonlu yapmış olursanız daha leziz olacaktır.

Semizotu Salatanın Yanına Ne Gider ? Merak Edenler Var ise Bakabilir…

Kuru Fasulye

Börülce salatasının yanına ana yiyecek olarak kuru fasulye oldukça yakışır. Protein bakımından da baya varlıklı olan kuru fasulyenin yanına bir de bulgur yada pirinç pilavı yapmış olursanız o süre mükemmel menü oluşturmuş olmuş olursunuz.

Kıymalı Börek

Hamur harcı işi seçimi bir şeyler yapmak isteyen ev hanımlar var ise o süre kıymalı börek salatanızın yanına oldukça iyi gidecektir. Aynı süre da kıymalı börek ile börülce salatası beş çaylarında oldukça yapılmaktadır.

Patates Püresi

Akşam yemeklerinde ve öğle arası yemeklerinde patates püresi sık sık yapılmaktadır. İşte bu yüzden börülce salatanızın yanına ek olarak patates püresini yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz.

Köfteli Patates

Börülce salatası yapacağınız süre yanına oldukça güzel köfteli patates yapabilirsiniz. Ana yiyecek olarak da köfteli patates börülce salatasının yanına oldukça iyi gidecektir.

Cacık

Salatalarınızı güzel bir halde rendeleyin ve yoğurt ile karıştırıp koyu kıvama geldiği süre yettiği kadar su koyup cacığınızı hazır hale getirerek börülce salatasının yanına yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir