Cildimizdeki kırışıklıklardan kurtulmamız için yapmayacağımız şey yok. Yaşlanmayı durdurmanın yolu yok fakat kırışıklıklarımızdan kurtulabiliriz. Yüz yogası son zamanlarda popüler olan bir uygulama ve bir çok meşhur adlar bu yöntemle yüzlerindeki kırışıklıklarından kurtulabiliyor. Bu sayede genç görünüme kavuşabiliyor. Yüz yogasının bir tarihçesi var normal olarak birden bire çıkan bir yöntem değil. Eski Çin kaynaklarındaki bilgilere bakılırsa bayanlar kırışıklıkları için akupunktur tekniğiyle kurtulabiliyor. Yüzdeki enerji noktalarını uyararak meydana getirilen bu yöntem uzun senelerdir aslına bakarsak uygulanan bir yöntem.

Yüz yogası

Yaşlanma emareleri nasıl oluşur?

Yüzdeki elastikiyetin  ve kolajen seviyesinin azalmasıyla yüzümüzde kırışıklıklar hızla artmaya adım atar. Bu yaşamın, organik bir süreci normal olarak ki yaşlanacağız. Yaşlanma emarelerinden olan yerçekimi tek başına etkili bir durum değil.

Güzelliğin en mühim belirleyici bölgesi olan yüz bölgesi ve fizik yapıdır. Yüz bölgesi zaman içinde yaş ile beraber değişik deformasyonlara uğrayarak cildinkendi anatomi ve biyomekaniği bozulduktan sonrasında biçim değiştirir. Japon bayanlar güzellik bakımını devam ettirmek ve genç görünmek için östrojen içinde ne olduğu olan şekillendiriciler kullanmaktadırlar.

Yüz yogası kasları hareketlendirir

Yüz yogası yapılmaya başlandığından itibaren cilt yüzeyindeki kasları aktifleştirerek kanın akışını hızlandırır. Kan akışının hızlanmasıyla vücudun gereksinim duyan kolajen harekete geçer ve yüzün gerginleşmesini sağlar. Gerginleşen yüz sonrasında yüzeydeki kırışıklıklar yavaş yavaş azalmaya adım atar. Yüzün kolajen miktarının artması yüzün elastikiyeti olmasını sağlar.  Böylelikle daha genç bir görünüme haiz olmaya başlarsınız.

Yaşla beraber yüzdeki epidermisin mineral ve su kaybı bağlı doku esnekliğini kaybetmesi sonucu kırışıklıklar meydana gelir. Birçok şekliyle, yüz güzelliği diyince akla kırışıkların olmaması gelir, bunun için organik bir çözüm diyince aklımıza gene egzersiz gelir. Yüz egzersizleri ile daha genç olmak elimizdedir.

Yüz yogası

Yüz yogasının yararları

Yüz yogası tamamen zararsız bir yöntemdir. Bununla beraber daha süratli ve etkili bir organik botoks bulunduğunu da söyleyebiliriz. Operasyon geçirmeden, iğne altına yatmadan yüz yogasıyla genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüz yogası ek olarak oluşacak ani bir yüz felcinin de önüne geçer.

  • Yüz yogası devamlı ve tertipli yapıldığında pozitif özellikleri yazmakla bitmez. Senelerce meydana getirilen bu yöntem bilhassa Asyalı hanımefendilerin kırışıksız, dümdüz bir cilde haiz olmalarının niçin büyük seviyede bu yöntemi kullanmalarıdır
  • Yüz yogası yaptığımız zamana yüzümüzdeki kasların ortalama yüzde 60’ı harekete geçer ve mükemmel bir kan akışı sağlar.
  • Kaslar arasındaki kan akışı yüzdeki hücrelerin yenilenmesine destek sunar.
  • Dudak kenarlarında oluşan ince çizgilerin görünümünü azaltır.
  • Göz çevremizde oluşan kaz ayaklarını düzeltir. Göz altı torbalarını azaltır.
  • Yüzde bulunan enerji noktalarını uyaran yoga yüz ve boyundaki sarkık kısımları düzeltilmesinde destek sunar. Bilhassa burada bulunan kasları uyarır ve harekete geçirir. Böylelikle cildini gençleşmesini sağlar. .
  • Boyun bölgesinde oluşan gıdıyı büyük oranda toparlar.
  • Tertipli olarak meydana getirilen yüz yogası cilde canlılık katar.
  • Bitkinlik emarelerini azaltır.
  • Burun bölgesindeki kıvrımların azalmasına da destek sunar.

Video: Botoks Etkili Yüz Egzersizleri ile Kaş Kaldırma | Göz Altı Torbası | Kaz Ayakları Yok Etme

https://www.youtube.com/watch?v=H-han1m42SUVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Botoks Etkili Yüz Egzersizleri ile Kaş Kaldırma | Göz Altı Torbası | Kaz Ayakları Yok Etme (https://www.youtube.com/watch?v=H-han1m42SU)

YÜZ YOGASI NASIL UYGULANIR?

Yüz kaslarının emek vermesi  ve buradaki enerji noktalarını harekete geçiren yüz yogasını yapmak için yüzde belli başlı noktaları bilmek gerekir. Bu noktaları bilmek onların nerelerde bulunduğunu tanımak hareketleri yapmamızda destek olacak.

Göz çevresi kırışma ve şişliklere oldukça müsaittir. Göz çevresini düzeltici, gözü çevreleyen vücuttaki en mühim kaslardan kabul edilen orbicularis oculi gözün açılıp kapanmasını sağlar. Bu kas tüm göz çevresine kan pompalanmasını, alt ve üst göz kapağının güçlenmesi ile ilgili fonksiyon yapar. Ek olarak bu egzersiz göz altındaki şişkinliklerin azalmasını, göz altındaki çukurların dolmasını sağlar

Gülerken oluşan çizgiler için;

Ilk olarak yanaklarınızı  şişirip, içindeki havayı bir sağa, bir sola olacak şekilde 5 kez kaydırın. Havayı çıkartırken ufak bir ‘O’ sesi yapın. Günlük olarak 4 yada 5 kez tekrarlayın.

Dudak kenarı için;

Dilinizi uzatabildiğiniz kadar dışarıya çıkartın. Dilimizi bir dakika süresince o şekilde tutalım. bu hareketi ise üç kez tekrarlayalım.

Boynun bölgesindeki sarkmalar için;

Baş bölgemizi yukarıya bakacak şekilde kaldıralım ve bu şekilde durup dudaklarımızı belli aralıklarla beş saniye süresince büzelim. Böylelikle boyun bölgenizde oluşan kırışıklık ve sarkmaların önüne geçebilirsiniz.

Elmacık kemikleri için;

Yanaklarımızı içe doğru çekiyoruz. Bu hareketi yaparken dudaklarımızı dışa doğru büzebildiğimiz kadar büzelim. Bu hareket dudaklarımızın şekillenmesine destek olurken, yanaklarımızın incelmesini de sağlar.

Göz çevresi için;

Gözlerinizi açabildiğiniz kadar geniş aralıklarla açın. Hemen sonra elimizle alın bölgemizi tutup arkaya doğru çekin. Bu işlem kaz ayakları için oldukça etkili bir yöntem. Bu işlemi iki kere belli aralıklarla tertipli olarak yapılması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir