Evlilik, geçmişten günümüze süre gelen hepimizin aşina olduğu bir kurumdur. Doğru kişiyle evlendiyseniz hayatınızı muhteşem seviyede değiştirirken, yanlış kişiyle evlendiyseniz hayatınızı adeta cehenneme çevirir. Evlenmeye karar vermek, zor ve üstünde çokça düşünülmesi ihtiyaç duyulan bir mevzudur. Sizin hayatınızda fena sonuçlara neden olan biri bir başkasının hayatında tam da aranan şahıs olabilmektedir. Doğrusu mühim olan evlenmeye uygun olan insanı bulmaktan oldukça sizin için doğru insanı bulmaktır. Doğru insanı bulduysanız bir de o insanla evlendiyseniz sizden mutlusu yok. Bu insanı bulmanın oldukça keyifli bir yolu var: Burçlar! Hadi, hangi burçlar evlenmeye uygun hangileri ise evlilikten kaçıyor okuyalım.

Mühim not: Astrolojik burçlar içinde bir evlilik için uygun bir burç bulmak mevzusunda bir kati kaide yoktur. Her insanoğlunun kişisel özellikleri ve tutumları farklıdır ve bu yüzden bir evlilik için uygun bir burç bulmak için insanların burçlarının yanı sıra öteki özelliklerini ve tutumlarını da dikkate almak gerekir.

Hangi burçlarla evlenmeli?

Bazı burçlar yaradılışları gereği evliliğe yatkınken, bazılarıysa özgür ruhlu ve evlilik karşıtı olabilmektedir. Bu durum karşısındaki burçla uyumuna bakılırsa de değişim gösterir. Bir burç öteki bir burçla uyum sağlamazken başka bir burçla muhteşem bir uyum yakalar. Bu yüzden burçları tek başına değerlendirmek yeterince sıhhatli olmayacaktır. Gene de, evliliğe yatkın bazı burçlar vardır.

Düğün

Yengeç

Evliliğe en yatkın burcun yengeç burcu olduğu su götürmez bir gerçektir. Yengeç burcu, evliliğe oldukça meraklıdır ve doğru kişiyi bulunca derhal evlenmek ister. Hatta Yengeçler, hayatında kimse yoksa bile evlenmenin hayalini kurarlar. Sevgileri tamsa ve ilişkide bir mesele yoksa Yengeçler sevdikleriyle bir yaşam birlikte yaşarlar. Oldukça duyarlı bir yapıda olan bu kişiler, karşısındakini mutlu etmeyi iyi bilirler. Böylesine duyarlı olmalarına rağmen, hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar ve meydana getirilen hatası seneler boyu başınıza kakabilirler. O yüzden Yengeç insanına yanlış yapmadan ilkin iki kez düşünün. Yengeçler için doğru burçlar ise sevmeyi bilen ve bunu hissettiren Boğa ve Aslan burçları olacaktır.

Yengeç burcu, 22 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri içinde doğan kişilere verilen astrolojik bir burçtur. Bu burçta doğan kişiler çoğu zaman duyarlı, anlayışlı, düşünceli ve koruyucudur. Yengeç burcu insanları da bununla birlikte esirgemez, iyi niyetli ve yardımseverdir. Yengeç burcu insanları çoğu zaman evcil ve aile odaklıdır ve aileleriyle büyük bir bağlılık duyarlar. Ek olarak, bu burçta doğan insanoğlu çoğu zaman güzel duyu anlayışa haizdir ve bundan dolayı sanatla ilgisi olan meslekleri tercih edebilirler.

Boğa

Boğa burcunun en mühim özelliği sadık olmasıdır. Sadakat bir Boğa için eğer olmazsa olmazdır. Bir kere sevince kolay kolay vazgeçemeyen Boğalar için evlilik mutluluk için mükemmel bir yoldur. Boğa burcu insanı yapısı gereği evde olmayı ve güvenli alanında kalmayı sever. Evde olmayı seven bir burcun eşiyle olan evliliği sevmemesi pek de ihtimaller içinde değil aslına bakarsan. Sadece bir Boğaya aşık olduysanız dikkat! Dış görünümünüze ve kişisel bakımınıza itina göstermelisiniz. Ek olarak maddiyat da onlar için oldukça önemlidir. Aksi halle dikkatini çekmeniz zor olsa gerek. Sadece dikkat çekmeyi başardıysanız ve size aşık olduysa, bir yaşam mutlu mesut bir evlilik sizi bekliyor anlama gelir. Boğa burcu kişisine evlilik için en uygun burçlar Yengeç ve Akreptir.

Balık

Balık burcu, en duyarlı ve duygusal burçlardan bir tanesidir. Duygusal yapısı gereği tek bir kişiyle bir yaşam geçirmek isterler. Boğaların aksine maddiyatla işi olmayan Balıklara kafi sevgiyi sunduğunuzda sizi kesinlikle mutlu edeceklerdir. Yalnız dikkat edin, Balıkları üzmek oldukça kolaydır ve kırıldıkları vakit depresyona meyillidirler. Üzüldüklerinde göz yaşlarını tutamayan bu duyarlı burçla bir yaşam geçirmek istiyorsanız daha dikkatli olmalısınız. Akrepler ve Koçlar, Balıklar için doğru eş adaylarıdır.

Burçlar

Evlenirken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birçok mevzu vardır. Ilk olarak, evlenme kararının tamamen tarafların kendi istekleri doğrultusunda alınması gerekir. Ek olarak, tarafların birbirlerini iyi tanıdıklarından güvenli olunmalıdır. Evlilik öncesi ne olursa olsun ortak değerler ve beklentiler mevzusunda mutabakata varılmalıdır. Beraber yaşamaya hazır olduğunuzdan güvenli olunmalı ve evlilik için lüzumlu olan tüm yasal işlemler tamamlanmalıdır. Evlilik mutlu bir ilişki oluşturmak için bir fırsattır, sadece bu fırsatı değerlendirebilmek için tarafların birbirlerini anlamaya ve saymaya hazır olduğundan güvenli olunmalıdır.

Evliliğe mesafeli burçlar

Bazı burçlar ise yapıları gereği evliliğe soğuk bakabiliyor. Bunlar Koç, İkizler, Yay ve Başaklardır.

Koç

Dikkatli ve başına emir yapısıyla evliliğe uzak bakan Koç, elbet doğru kişiyi bulduğunda bu sonucu verecektir sadece başlangıçta evliliğe oldukça soğuktur.

İkizler

Namı herkesçe malum, kararsızlığıyla ve sosyalliğiyle meşhur İkizler burcu ise tam da bu özelliklerinden dolayı evliliğe mesafeli durur. İlişkisi muhteşem ilerlese de evlilikten ve ciddiyetten uzak durmaya çalışan İkizler insanını da buna ikna etmek birazcık zor olabilir.

Yay

Bağlanmak Yay burcunu en oldukça ürküten şeylerden bir tanesidir. Özgürlük ve bağımsızlık arayan Yay burcu oldukça sevse de evlilik sonucu onlar için epey zor bir fikirdir.

Başak

Başakların en sevilmiş olduğu şey düzendir. Düzenlerinin bozulmasına tahammül edemeyen bu insanoğlu düzene olmasıyla birlikte bağımsızlıklarına da düşkündür. Eğer düzenlerine ayak uydurursanız ve yönlendirilmekten rahatsız olmazsanız Başaklar için evlilik sonucu o denli da uzakta olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir