Bulgur pilavını ister mütevazı ister domatesli isterseniz de sebzeli yapabilirsiniz. Sofraların genel olarak olmazsa olmaz lezzetleri içerisin de bulgur pilavı yer almıştır. Fakat birçok ev hanımı Bulgur pilavının yanına hangi yiyecek gider ? bu suali merak etmektedir. Bizde netten araştırma yaptık ve bulgur pilavının yanına yapılabilecek en ideal yiyecekleri sıra sıra yazdık.

Bulgur Pilavının Yanına Hangi Yemek Gider

Şimdi misafirleriniz için oldukça güzel sofra hazırladınız ve tane tane meydana getirilen bulgur pilavı yaptınız. Peki yanına başka ne yemeği yapacağınızı bilmiyorsanız o süre yazımızı okumaya devam edin.

İçindekiler

Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider?

Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider?

1-)Nohut Yemeği

Bulgur pilavı katı bir yiyecek olmasından dolayı yanına yapılabilecek en ideal yiyecek sulu yiyecek olacaktır. Bu yüzden bolca salçalı nohut yemeğinin bulgur pilavınızın yanına tercih edebilirsiniz. Nohut yemeğini ister mütevazı isterseniz de etli olarak yapabilirsiniz.

2-)Taze Fasulye

Sıhhatli ve aynı süre da bulgur pilavının yanına yakışacak en ideal yemeklerin başın da taze fasulye gelmektedir. Sebze yiyecekleri içerisin de taze fasulye oldukça tercih edilmektedir. Sizler de bulgur pilavının yanına ne yapsam diyorsanız taze fasulye ve birazcık da yoğurt ilave ederek sofranızı renklendirebilirsiniz.

3-)Kuru Fasulye

Pirinç pilavı dendiği süre akla ilk gelen yiyecek kuru fasulye oluyor değil mi ? İşte bulgur pilavının yanına gidebilecek en ideal bakliyat yiyecekleri içerisin de kuru fasulye yer ediniyor. Isterseniz kuru fasulye de yapabilirsiniz.

4-)Izgara Köfte

Eve gelecek olan misafirleriniz kıymetli ise o süre sofranızı daha canlı yapmak için ızgara köfte en iyi seçim olacaktır. Bulgur pilavını tamamlamak için ızgara köfte ve yanına da salata yapabilirsiniz. Şimdiden hepinize afiyetle yiyin diyoruz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir