Zamanı ortalama 10.000 yıl öncesine dayanan ve dünyada halen daha en oldukça tüketilen ürünlerin başlangıcında gelen pirinç, ilk kez Çin uygarlığında görülmüştür. Çoğu zaman bataklık alanlarda bol miktarda yetişen pirinç günümüzde de oldukça fazla üretilmekte ve dış ticarette oldukça büyük bir paya haizdir. Bilhassa Asya kıtasında üretimi oldukça fazla meydana getirilen pirinç, en oldukça Çin ve Hindistan’da üretilmektedir. En oldukça bu yerlerde yetişmesine karşın en çokta burada tüketilmektedir. O şekilde ki üretilen pirinç nüfusa yetmediği için dışarıdan satın alınmaktadır. Pek oldukça faydayı içinde barındıran pirinç binlerce senedir insanların sevmiş olarak tükettiği bir yiyecektir. Günümüzde dünyanın her bölgesinde her toplumunda bulunan bu ürün bazı yerlerde devlet kontrolleri altında yetiştirilmektedir. Bu sebeple bataklık alanlarda yetiştiği için pek oldukça sineğin de o bölgeye gelmesini ve başta insanoğlu olmak suretiyle pek oldukça canlıya zarar vermesi sebebiyle bazı yerlerde denetim altında yetiştirilmektedir. Vatanımızda de yetişen pirin, devlet kontrolü altında yetiştirilmektedir. Her isteyen istediği yerde bu ürünü yetiştiremez. Sivrisineklerin artması bununla beraber sıtma hastalığını da getirdiğinden devletler bu duruma bir tedbir almış ve her yerde üretilmesine yasak konulmuştur.

Pirinç tek başına pek oldukça hastalığa iyi gelmekte ve vücudu korumaktadır. Binlerce senedir kullanılan bu ürün günümüz dünyasında da en oldukça dört gözle beklenen ve araştırılan ürünlerden birisi olmuştur. Meydana getirilen araştırmalar neticesinde pirincin tam bir şifa deposu olduğu kanıtlama edilmiştir. Pirinç bir tek yemeklerde kullanılan bir ürün değildir. Çoğu zaman yemeklerde kullanılıyor diye bir çok insan pirinci bir tek yemekle özdeşleştirmiş durumdadır. Pirinç, alternatif tıp başta olmak suretiyle yemeklerde, tatlılarda ve kişisel bakım ürünlerinde oldukça fazla kullanılan bir ürün konumundadır. Bilhassa kişisel bakım ürünlerinde kullanılıyor olması pirincin kıymetini daha da arttırmış durumdadır. Pirinç ilk günden bu güne daima her toplumda en kıymetli ürünlerin başlangıcında gelmiştir. Bu uğurda pek oldukça harp ve anlaşmazlıklarda tarih süresince görülmüştür.

Günümüzde hızla gelişen teknolojinin, bilimin ve informasyon, birikiminin ilerlemesi ile bilimsel araştırmalara da oldukça fazla ağırlık verilmiştir. Bu ağırlık verilen konulardan biriside asla şüphesiz pirinç olmuştur. Pirinç günümüzden ortalama 10.000 yıl ilkin ortaya çıkmış ve halen daha tüketilmekte olan bir ürün konumundadır. Zamanı bu kadar eskiye dayanan bu ürün günümüzde pek oldukça bilimsel araştırmalara mevzu olmuştur. Ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça şaşkınlık verici durumdadır. Bu sebeple pirincin bir tek yiyeceklere ve ya tatlılarda kullanılmayacağı meydana getirilen araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bilhassa kişisel bakım açısından oldukça büyük faydalar barındıran pirinç insanoğlu için olmazsa olmaz bir konuma terfi etmiştir. Pek oldukça cilt rahatsızlığına iyi gelen pirincin yararları sayılmayacak kadar çoktur. Bilhassa pirinç suyunun cilde olan inanılmaz tesirleri araştırmalarla sabittir. Araştırmalar neticesinde pirinç suyunun yararları şu şekilde özetlenebilir;

Pirinç suyunun bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış yararları

 • Cildi oldukça iyi arındırmakta ve toksin maddelerin atılmasını sağlamaktadır.
 • Sindirim sistemini rahatlatmaktadır.
 • Mide ağrılarına iyi gelmektedir.
 • Kilo vermeyi sağlamaktadır.
 • Saçlarda meydana gelen beyazlıkları önlemekte ve saçların naturel rengini korumaktadır.
 • Kolesterolü dengelemektedir.
 • Güneş lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir.
 • Cildin nemli ve yumuşak olmasını sağlamaktadır.
 • Gözeneklerin daha sık olmasını sağlamaktadır.
 • Cilt rengini eşitlemektedir.
 • Cildin beyazlamasını sağlamaktadır.
 • Yaşlanma emarelerini en aza indirerek cildin daha genç görünmesini sağlamaktadır.
 • Kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir.
 • Ciltte meydana gelen pek oldukça lekeyi yok etmektedir.

Pirinç suyunun daha pek oldukça özelliği ve faydası bulunmaktadır. Bilhassa kozmetik sektöründe en oldukça kullanılan ürünlerden birisidir. Pirinç en oldukça Asya kıtasında oldukça kullanıldığı için başta Kore olmak suretiyle pek oldukça ülkede pirinçten kozmetik ürünleri üretilmektedir. Bu ürünler oldukça büyük ekonomik değere haiz olduğundan oldukça ciddi bir tecim ağı oluşturmuş durumadır. Cildimiz gün içinde pek oldukça uyarana maruz kalmış olduğu için pek oldukça toksin madde yüz bölgesinde birikmekte ve zaman içinde oldukça büyük cilt problemlerine yol açabilmektedir. Pirinç suyu ile hiçbir kimyasal madde kullanmadan cildin daha temiz ve sıhhatli olması sağlanmaktadır. Üstelik cilt tonunu eşitlemekte ve cilt lekelerine karşı oldukça etkili olduğundan beyazlamayı sağlamaktadır. Bilhassa beyazlama mevzusunda problem yaşayan pek oldukça şahıs pirinç bazı ürünler kullanmaktadır.

Pirinç suyu cildin daha nemli olmasını ve bunun yanında da daha yumuşak olmasını sağlamaktadır. Bu sayede ciltte kuruluk ve çatlamaların oluşma ihtimali de kalmamaktadır. Cildi devamlı temiz ve sıhhatli tuttuğundan kırışıklıkları engellemektedir. Ek olarak yaşlanma emarelerini en aza indirmekte ve cildin devamlı olarak genç görünmesini sağlamaktadır. Pek oldukça özelliği ile cildi korumaktadır. Pirinç suyu sindirimi de düzenlediğinden midede meydana gelen pek oldukça problemi çözmektedir. Ek olarak kolesterolü de dengelemekte ve insan sağlığına oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. Güneşin zararı dokunan ışınları sebebiyle ciltte meydana gelen pek oldukça lekenin giderilmesinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Pirinç suyunun ek olarak saçların beyazlamasını da engellemektedir. Saç sağlığı için de oldukça mühim bir yer tutan pirinç suyu saçların naturel rengini korumakta ve saçlarda meydana gelen beyazlıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Ek olarak saçların onarılmasını, parlaklık kazanmasını ve daha da kuvvetli olmasını sağlamaktadır. Peki, pirinç suyunu saça iyi mi uygulayabiliriz? Pirinç suyunun saç için yararları nedir? İşte detaylar…

Pirinç

Pirinç suyu ile saç maskesi yapmak;

Pirinç suyu maskesi için ilk olarak bir bardak pirinci iyice sudan geçirin ve peşinden süzgeçten geçirin. Peşinden süzülen bu suyu bir kaba alın. Peşinden kaba aldığınız pirinç suyunu oldukça bulanık hale gelene kadar iyice karıştırın. Su bulanık hale erişince pirinç suyunu tekrardan süzgeçten geçirin ve averaj olarak 24 saat kadar ağzını kapatarak bir kabın içinde beklemeye alın. Bu süre zarfında pirinç suyu fermente olacağından tüm yararları ortaya çıkacaktır. Bu işlemlerin peşinden pirinç suyu maskesini kullanmak için ilk olarak saçınızı iyice sudan geçirin. Peşinden hazırlanan bu maskeyi saçınıza sürün ve hafifçe masaj yapın. Averaj otuz dakika kadar saçınızda beklemeye alın. Yarım saatin peşinden tekrardan saçınızı durulayın. Bu işlem düzeli yapıldığı takdirde neticeleri muhteşem olacaktır. Bu işlemi haftada 2 kere yapabilirsiniz. Tamamen naturel olduğundan saça ve saç derisine hiçbir ziyanı olmayacaktır. Bu maske ile saçlarda oldukça büyük değişimler meydana gelecektir. Saçların daha sıhhatli olması sağlanacak ve beyazlama olaylarının yaşanmaması sağlanacaktır. Ek olarak saçların daha dayanıklı ve sıhhatli olmasını elde edecektir. Pirinç suyu maskesi bir tek saçlar için kullanılmamaktadır. Ek olarak beyazlık için de kolaylıkla kullanılabilir. Peki, cildi beyazlatmak için pirinç suyu maskesi iyi mi yapılır? Hangi malzemelere gerekseme duyulmaktadır? Hepsi ve daha fazlası için işte detaylar…

Video: Pirinç Suyu Maskesi Iyi mi Yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=-6GZvRJ2lfgVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Pirinç Suyu Maskesi Iyi mi Yapılır? 🌸471 (https://www.youtube.com/watch?v=-6GZvRJ2lfg)

Pirinç suyu maskesi ile cildi beyazlatma;

Bu işlem için bir bardak pirinç ve bir bardak süt gerekmektedir. İşleme ilk olarak pirinçlerle başlıyoruz. İlk ilkin pirinçlerin iyice öğütülüp toz haline getirilmesi gerekmektedir. Toz haline getirilen pirinçlere daha sonra süt ilave edilecek. Süt ilave edildikten sonra karışımı iyice karıştırın ve istediğiniz bir bölgenize sürün. Ortalama otuz dakika kadar cildinizde durması gerekmektedir. Peşinden ılık bir su ile o bölgeyi güzelce paklayın. Bu maske haftada 1 kere kullanıma uygundur. Fazlaca fazla abartıya giderseniz asla istenmeyen neticelerle karşılaşabilirsiniz. Onun için dengede ve abartısın bir halde bu maskeyi uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir