Burak Elmas, Fatih Altaylı’nın daveti üstüne 25 Ocak 2022’de Teke Tek programına katıldı. Yoğun ilgiyle takip edilen programda Fatih Altaylı gündeme ilişkin sorular sordu.

Stat Sponsorluğu Hakkında

İki aylık projeler sunmadık. Üç yıl içinde gerçekleştireceğimizi ifade ettik. Türkiye ekonomisinin bulunmuş olduğu şartlar ortada. Borçlanamıyorsunuz. Naklen gösterim geliri azaldı. İstediğim rakamlarda sponsorluk gelirleri olmadı.

Rezan Epözdemir ve Köksal Meşhur’nün istifaları hakkında

Karşınızda iki kez yönetim kurulu görevi esnasında çekilme etmiş bir başkan var. Birinde Özhan Canaydın, diğerinde Mustafa Cengiz. Seçimden sonrasında gerçek iş başlıyor. Galatasaray’da bu tür ayrılıkları muntazam yapabilmek lazım. Her ayrılığın kavgaya dönüşmesine gerek yok. Mazbatayı almış olduğu günün ertesinde çekilme edenler var. Gelecekte de bazı arkadaşlarımız memnun olmayıp çekilme edebilir. Anlayışla karşılamak lazım. Ben çekilme ettim diye Özhan Canaydın başkanımız görevini bitirmedi, 3 dönem devam etti.

Rezan Epözdemir ve Köksal Meşhur’yü alması ihtiyaç duyulan sorumluluktan fazlasını yüklediğimi düşünmedim. Ben liyakati ön planda tuttum. O dönemde bu arkadaşlarımızın atadığımız görevleri layıkıyla yapabileceğini düşündük.

Fatih Terim hakkında

İçinden geçtiğimiz son dönemlerde o denli oldukca yalan informasyon çirkin üsluplarla sergileniyor ki bunların doğrusunu anlatmamız lazım. Galatasaray Spor Kulübü başkanının yapması ihtiyaç duyulan görevler değişmez. Galatasaray başkanı, istediği teknik direktörle istediği vakit görüşür. Yazdan beri bu tarz bir olay asla olmadı. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile son ana kadar işin beraber yürüyemeceğini düşündük.

Torrent ile görüşmeleri ben yaptım. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma çirkin saldırılar olmaya başladı. Bunun çirkin sebepleri var. Oldukça kısa zamanda bu şekilde bir görüşme oldu. Hocamıza bu şekilde bir görüşme olmadı. O görüşmelerin detaylarını anlatmadım. Avrupa kulüplerinde pazarlama departmanından pek oldukca insanla görüşüyorum. Bu görüşmenin en büyük sıkıntısı basında tartışılması oldu. Ben daha ilkin yaptığım görüşmede en uygun opsiyonun bu olacağına inandım.

Başkan, yönetim kurulu ile daima istişare eder. Yönetim Kurulu’nda Fatih hocamızın gitmesini istemeyenler de oldu. Sadece neticede topyekün bu şekilde bir karar aldık.

Fatih Terim mevzusunda duyarlı davranmaya çalıştım. 30 senedir tanıyorum. Kendisi oldukca sevdiğim bir Galatasaraylı. Galatasaray başkanı olarak doğru bulunduğunu düşündüğüm bir sonucu almaya çalıştım. Bu kararın arkasındayım. Bu kararın doğru olup olmadığını vakit gösterecek. Kafi sebebim vardı. Bu ayrılığı yaparken en şık şekilde hayata geçirmeye çalıştım. Kişisel bir sevgi saygımız söz mevzusu. Sadece sonrasında bam başka bir ortam oldu. Takımın, taraftarına en oldukca gerekseme duyduğu dönemde desteği sürdürmek gerekiyor. Bundan sonrasında köktencilik karar almazsak önümüzde ödemek zorunda olduğumuz koca bir borç var.

Ben hala Fatih Terim’in oldukca mühim bir futbol aklı bulunduğunu düşünüyorum. Futbol aklı dediğiniz vakit Galatasaray’da 5 şahıs bile yoktur. Fatih Terim’e yönetimsel açıdan oldukca güveniyorum.

Benim cep telefonumu toplumsal medyadan yaydılar. Karıma, kızıma atılan çirkin mesajlar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir