Fast food dendiğinde aklımıza ilk hamburger gelir! Hamburger yemek istendiğinde de akla ilk gelen yer Burger King oluyor! 7’den 70’e herkesin severek tükettiği Burger King menülerinin kalorilerini sizler için araştırdık.

Big King Menü Kalori

Burger King’in en çok tercih edilen menülerinden biri Big King menüdür. Big King menü; Big King hamburgeri, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. Big King hamburgerinin içinde 2 adet köfte, 3 katlı ekmek, marul, soğan, salatalık turşusu, cheddar peyniri bulunmaktadır. Bu hamburgerin tamamı 600,69 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Big King menü toplam 1115,50 kaloriden oluşur.

Whopper Menü

Burger King’in en çok sevilen menülerinden biri de Whopper menü’dür. Whopper menü; Whopper hamburgeri, orta boy patates kızartması, orta boy koladan oluşur. Whopper hamburgeri büyük boy hamburger ekmeği, köfte, marul, domates, soğan, salatalık turşusu, ketçap ve mayonezden oluşur. Whopper hamburgeri 675,47 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Whopper menü toplam 1190,28 kaloriden oluşur.

Cheeseburger Menü

Cheeseburger menü Burger King’in sevilen lezzetlerinden biridir. Cheeseburger, küçük boy patates kızartması ve küçük boy koladan oluşur. Küçük boy oldukları için diğer menülere göre daha az kalori içerirler. Cheeseburger; küçük boy hamburger ekmeği, köfte, cheddar peyniri, salatalık turşusu, hardal ve ketçaptan oluşur. Cheeseburger, 313 kaloridir. Küçük boy patates kızartması 213,59 kalori, küçük boy kola ise 112,50 kaloriden oluşur. Cheeseburger menü toplam 639,18 kaloriden oluşur.

Chicken Royale Menü

Tavuk etli burger sevenlerin en sevdiği Burger King menülerinden biri olan Chicken Royale menü; Chicken Royale hamburgeri, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. Chicken Royale hamburgeri; uzun ve büyük boy hamburger ekmeği, tavuk eti, mayonez ve maruldan oluşur. Chicken Royale hamburgeri 612,44 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Chicken Royale menü toplam 1127,25 kaloriden oluşur.

Barbeko Burger Menü

Barbekü sosu severlerin en çok tercih ettiği Barbeko Burger menü; Barbeko burgeri, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. Barbeko burgeri; küçük hamburger ekmeği, köfte, soğan, marul, domates ve barbekü sosundan oluşur ve 393,25 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Barbeko Burger menü toplam 908,06 kaloridir.

Köfteburger Menü Kalori

Gerek ekonomik olması gerekse lezzeti nedeniyle en çok tercih edilen Burger King menülerinden biri de Köfteburger menüdür. Köfteburger menü; köfteburger, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. Köfteburger; küçük hamburger ekmeği, köfte, marul, salatalık turşusu, ketçap ve mayonezden oluşur. Köfteburger 325,84 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Köfteburger menü toplam 840,65 kaloriden oluşur.

King Chicken Menü Kaç Kalori?

Yine tavuk eti sevenlerin en çok tercih ettiği Burger King menülerinden biri de King Chicken menüdür. King Chicken menü; King Chicken menü; King Chicken hamburgeri, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. King Chicken hamburgeri; hamburger ekmeği, tavuk eti, marul ve mayonezden oluşur ve 471,34 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. King Chicken menü toplam 986,15 kaloriden oluşmaktadır.

Tavukburger Menü Kalorisi Ne Kadar?

En ekonomik menülerden biri olan tavukburger menü; tavuk burger, küçük boy patates kızartması ve küçük boy koladan oluşur. Tavuk burger; küçük hamburger ekmeği, tavuk eti, marul ve mayonezden oluşur ve toplam 448 kaloridir. Küçük boy patates kızartması 213,59 kalori, küçük boy kola ise 112,50 kaloriden oluşur. Tavukburger menü toplam 774 kaloridir.

Fish Royale Menü

Burger King’in balık eti sevenler için hazırladığı bu menü de oldukça tercih edilen menülerden biridir. Fish Royale menü; Fish Royale hamburgeri, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. Fish Royale hamburgeri; küçük hamburger ekmeği, balık eti, marul ve tartar sosundan oluşur. Fish Royale hamburgeri 555,39 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Fish Royale menü toplam 1070,20 kaloridir.

Texas Smokehouse Burger Menü

Farklı lezzetler arayanların en çok tercih ettiği menülerden biri Texas Smokehouse Burger menüdür. Texas Smokehose Burger menü; özel hamburgeri, orta boy patates kızartması ve orta boy koladan oluşur. Texas Smokehouse Burger’inin içinde Whopper eti, füme eti, cheddar peyniri, çıtır soğan ve barbekü sosundan oluşur ve 789,16 kaloridir. Orta boy patates kızartması 334,81 kalori, orta boy kola ise 180 kaloridir. Texas Smokehouse Burger Menü toplam 1303,97 kaloridir.

Daha birçok lezzetiyle Burger King menüleri, farklı boyutlarda ve farklı kalorilere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir