Temizliğin eğer olmazsa olmazı ve bilhassa mutfaklarda kullanılan temizlik süngeri; bulaşıkları yıkamaktan, tezgahların parlamasına kadar pek oldukca mevzularda destek oluyor. Mutfaklarda oldukça fonksiyonel bir halde kullanılan bulaşık süngeri bununla beraber banyo temizliğinde de çoğunlukla kullanılan oldukça fonksiyonel bir temizlik aracıdır. Temizlik açısından bu denli önemi olan süngerin başka bir yaşam kurtaran formülü daha bulunmuş oldu. Buzdolabının içine konulmuş olan bulaşık süngeri bakın hangi alanlara hizmet ediyor? İşte buzdolabının içine mevzular bulaşık süngerinin yeri ve önemi…

Buzdolabı

Buzdolabının içine sünger yerleştirilince ne olur?

Temizlik denildiğinde akla ilk gelen malzemelerden bir tanesi olan bulaşık süngeri, temizliği kolaylaştıran ve tüm yüzeylerin derinlemesine temiz olmasını elde eden bir yöntemdir. Kirli ve bakteri dolu olan alanların temizliğini sağlarken oldukça cazip ve ergonomik çözümler sunan bulaşık süngeri bununla beraber bazı alanlarda kullanılmasıyla da kişinin yaşamını kolaylaştırmaya destek oluyor. Bu alanlardan en yararlı olan buzdolabının içine konulmuş olan sünger, buzdolabı içine konulmuş olan sebze ve meyvelerin oldukca daha uzun ömürlü olmasını sağlarken bununla beraber buzdolabı içinde herhangi bir koku probleminin de önüne geçiyor. Pek oldukca kişinin en oldukca rahatsız olduğu konuların başlangıcında gelen buzdolabının içinde bozulan meyve ve sebzeler, tüketilmeden çöp oluyor. Bilhassa çalışan insanların evlerinde çoğunlukla yaşanılan durumların başlangıcında gelen buzdolabı içindeki sebze ve meyvelerin bozulması durumuna son vermenin zamanı geldi. Buzdolabındaki sebze ve meyvelerin oldukca daha uzun soluklu kalmasını ve herhangi bir çürüme probleminin olmaması için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Buzdolabı içinde sünger yöntemini kullanmak için şu adımları seyredebilirsiniz;

Bulaşık süngeri

  • İlk olarak buzdolabının sebzelik bölümünü tamamıyla boşaltın ve temiz bir bez yardımıyla sebzelik bölümünü güzelce silin.
  • Buzdolabı içindeki sebzeliğin temizliğini sağladıktan sonrasında, kullanılmamış 2 tane temizlik süngerini sebzelik bölümünün içine yerleştirin.
  • Sebzeliğin içine konulmuş olan bulaşık süngerinin peşinden sebzelerini bu bölüme güzelce dizin.

Sebzeliğinizin içine koyacağınız bulaşık süngeri soğukluk dolayısıyla oluşabilecek nemi haznesine alarak, bu nemin sebzelerin üstünde kalmasını önlemeye destek olmaktadır. Sebzelerin herhangi bir rutubet oranından uzak kalması da, meyve ve sebzelerin uzun süre bozulmadan muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Buzdolabı içindeki meyve ve sebzelerin uzun süre bozulmasına engel olmak için kullanacağınız bulaşık süngerinde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başlangıcında süngerlerin kullanım miktarıdır. Buzdolabınızın içindeki sebzelerin uzun süre bozulmamasını ve buzdolabının hijyen açısından sıhhatli bir bölge olmasını istiyorsanız buzdolabı içine koyduğunuz süngerleri 3 hafta bir değiştirmeniz gerekmektedir. Tertipli olarak süngerleri değiştirdikten sonrasında sebze ve meyvelerinizin oldukca daha uzun ömürlü bulunduğunu gözlemleyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir