Her yemeğin yanına yakışan ve bilhassa yaz akşamlarında en fazlaca meydana getirilen içeceklerden birisi de cacıktır. Fakat cacığın yanına ne gider ? sorusu günümüzde google’da en fazlaca arattırılan sorulardan birisi haline geldi. Aslen hanımlar cacığın yanına birden fazla yiyecek gitmektedir fakat bizim şimdi vereceğimiz yemeklerde daha fazlaca kullanılmaktadır. İşte cacığın yanına yapabileceğiniz en ideal yemekler ;

Pilav

Tüm yemeklerin yanında en fazlaca yakışan ve cacıkla birleşince ortaya mükemmel lezzet çıkan pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Yapacağınız pilavı ister mütevazı ister şehriyeli isterseniz de sebzeli şekilde yapın burada karar siz değerli üyelerimizin.

Makarna

Günümüzde en kolay meydana getirilen ve Türk Mutfağında ise sıkça meydana getirilen yiyeceklerden birisi de Makarna oluyor. Sizler güzel bir domates soslu , kıymalı ve spagetti olarak yapmış olursanız makarnanızı yanına tercih edeceğiniz cacıkla birlikte efsaneleşmiş olacaktır.

Lahmacun

Türk Mutfağında sıkça tercih edilen yiyeceklerden birisi de lahmacun oluyor. Lahmacunun tadını biliyorsunuz ki fazlaca güzel oluyor ve cacıkla birlikte birleşince o süre ortaya hakikaten güzel lezzet çıkacaktır bundan güvenilir olabilirsiniz.

Dolma

Yapımı birazcık zor olsa da Türk Mutfağındaki yeri tamamen başka olan Dolma yemeği de cacıkla birlikte fazlaca güzel olacaktır. Bence akşam yemeği olarak dola yapacaksanız yanına tercih edeceğiniz cacıkla birlikte güzel menü oluşturmuş olacaksınız.

Karnıyarık

Hem patlıcandan hem de kıymadan oluşan karnıyarık yemeği de cacıkla birlikte en fazlaca yakışan yemekler içinde ye alır. Bilhassa pirinç pilavı , karnıyarık ve cacık en görkemli üçlü menü olmaktadır. Akşam yemeği için misafiriniz var ise bu şekilde menü yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir