Çamaşır suyu lekesi neredeyse her insanın en muzdarip olduğu konulardan bir tanesidir. En sevdiğinizin kıyafetin üstüne sıçrayan çamaşır suyu, o bölgenin renginin ağarlaşmasına ve rengin haliyle değişime uğramasına niçin olmaktadır. Çamaşır suyu ile temas edeceğiniz durumlarda, dışarıda giydiğiniz kıyafetlerinizle kesinlikle bu şekilde bir girişim içinde bulunmamanız gerekirken bazı durumlarda ansızın çamaşır suyu ile haşır neşir olma durumu içinde bulunulabiliyor. Bu şekilde durumlar giysinizin üstüne dökülen çamaşır suyu lekesini çıkarabilmek için şu yöntemleri kesinlikle denemelisiniz!

Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar?

Çamaşır suyu temizlikte son aşama etkili ve etken bir ürün olurken hem de yüzeyin tüm bakterilerden arınmasını elde eden son aşama etkili bir temizleyicidir. Sararan ya da küflenmiş yüzeylerin kısa süre içinde eski haline dönmesini elde eden çamaşır suyu, bazı durumlarda giysilere sıçradığında kişinin en sancılı sürecinin başlamasına niçin oluyor. Arama motorlarında çoğunlukla aratılan başlıklardan bir tanesi olan çamaşır suyu lekesini kısa süre içinde giysiden çıkarma yöntemleri aratılırken, yazımızın bu bölümünde giysiye sıçrayan çamaşır suyu lekesini çıkartma yöntemlerini işleyeceğiz. Bu yöntemleri uygun ölçülerde denemeniz kıyafetlerinizde bulunan tüm çamaşır suyu lekelerinin derinlemesine çıkmasına destek olacaktır. Çamaşır suyunu giysiden çıkarabilmek için şu yöntemleri uygulamanız kafi olacaktır;

  • Çamaşır suyu lekesini temizlemenin en ergonomik şekillerinden bir tanesi kuşkusuz metil alkoldür. Metil alkolün kokusu kişinin sağlığını büyük seviyede tehdit altına atan bileşenlerden bir tanesi olurken, çamaşır suyu lekesini yok etmeye destek olan oldukça etkili olmaktadır. Çamaşır suyu lekesini yok etmek amacıyla kullanacağız etil alkolu kullanmadan evvel solunum yolunuzu korumak için maske kullanmanız son aşama sıhhatli bir durum olacaktır. Metil alkolü çamaşır suyu lekesini yok etme noktasında ilk olarak, metil alkolü bir pamuğa alın akabinde çamaşır suyu lekesi olan giysinizin üstüne bu pamukla tampon hareketlerde bulunun. Bu işlemi gerçekleştirirken maske ve eldiven giymeyi kesinlikle dikkatsizlik etmeyin. Çamaşır suyu lekeli kıyafetin üstüne metil alkol sürme işlemini tamamladıktan sonrasında bir gece kadar metil alkol üstünde kalmasını sağlayın. Ertesi gün giysinizi daima olduğu benzer biçimde güzelce sudan geçirin ve süreç sonrasında çamaşır suyu olan giysinizden tüm lekenin çıktığını görmüş olacaksınız.

Beyaz sirke çamaşır suyu lekesini çıkarır mı?

Çamaşır suyu lekesini eğer beyaz çamaşırlarınızın üstünden çıkarma gayeniz bulunuyorsa bu aşamada beyaz sirke imdadınıza yetişecektir. Beyaz sirkenin içinde yer edinen bileşenler, beyaz çamaşırlarınızın üstündeki çamaşır suyu lekelerini kısa süre içinde çıkarırken kıyafetlerinizin eski formunda olmasını sağlamaktadır. Beyaz sirke ile çamaşır suyu lekesini çıkarabilmek için ilk olarak 1 yiyecek kaşığı beyaz sirkeyi 2 su bardağı su ile güzelce karıştırın. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonrasında çamaşır suyu lekesini çıkartacağınız giysinizin üstüne bu karışımdan alarak soğuk pres uygular benzer biçimde uygulayın. Uygulamayı gerçekleştirdikten sonrasında bir gece kadar bekleyin. Akabinde ertesi gün giysinizi çamaşır makinenizin içinde güzelce sudan geçirin. Bu işlem sonrasında tüm lekelerden arındığını görmüş olacaksınız.

Video: Çamaşır suyu lekesi problemi 🤔 Ne yapmalı | Kumaş boyama | Rengi solan giysisi yenileme | Kumaş boya

https://www.youtube.com/watch?v=wijJ0aVkIXUVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Çamaşır suyu lekesi problemi 🤔 Ne yapmalı | Kumaş boyama | Rengi solan giysisi yenileme | Kumaş boya (https://www.youtube.com/watch?v=wijJ0aVkIXU)

Çamaşır suyu kullanırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar nedir?

Çamaşır suyu son aşama etkili bir temizlik malzemesi olurken bazı durumlarda kişinin sağlığını büyük seviyede çekince altına atabilmektedir. Bilhassa kokusu ve cilt yüzeyinde tahrişe yol açan durumu dolayısıyla çamaşır suyu kullanırken kendinizi koruma altına almanız fazlasıyla önemlidir. Çamaşır suyunun içinde bulunan etkin bileşenler, tüm bakterilerin kısa sürede yok olmasını sağlarken çamaşır suyu ile birebir temas içinde bulunmanız cilt yüzeyinde çeşitli tahribatların oluşmasına niçin olabilmektedir. Bu durum itibarıyla çamaşır suyu kullanımı esnasında elinize eldiven giymeyi hem de maske kullanımınızı aksatmamaya itina göstermeniz sağlığınız açısından son aşama önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir