Yönetmen Christopher Nolan’ın “Oppenheimer” filminden fragman paylaşıldı. Film, 21 Temmuz 2023’te gösterime girecek.Peki Christopher Nolan kimdir?Filmin mevzusu nedir?Oyuncular Kimlerdir?Christopher Nolan kimdir? ilk fragman gösterildi mı?

Filmin Mevzusu :

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu “Oppenheimer”dan ilk fragman yayımlandı. Nolan’ın Warner Bros.’tan ayrıldıktan sonrasında yönetmenliğini ve yazarlığını üstlendiği ilk yapım, atom bombasının mucidi J. Robert Oppenheimer’ı mevzu alıyor. 

Oyuncu Ekibi:

Kai Bird ve Martin J. Sherwin tarafınca yazılan Pulitzer Ödüllü ‘American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer’ kitabından uyarlanan film, 21 Temmuz 2023’te gösterime girecek. 

Cillian Murphy’nin başrolünde yer almış olduğu yapımda Emily Blunt, Oppenheimer’ın eşi Kitty’ye yaşam verecek. Filmin oyuncu kadrosunda ek olarak Matt Damon, Florence Pugh, Rami Malek, Kenneth Branagh, Gary Oldman ve Robert Downey Jr. şeklinde adlar bulunuyor.

Christopher Nolan kimdir ?

30 Temmuz 1970 Londra doğumlu Christopher Nolan orta öğrenimini Hertfordshire, İngiltere’de tamamladıktan sonrasında Lisans eğitimini University College London’da İngiliz Edebiyatı bölümünde görmüş oldu. Üniversite yıllarında bir fazlaca kısa film çekme imkanı bulmuştur. Londra’da ki evine hırsız girdikten sonrasında bu mevzu üstüne düşüncelerini yoğunlaştırdığı ve işi olmayan bir yazarın insanların evine girip yaşamlarının ayrıntılarını öğrendiği Following isminde ilk filmini çekti. Ardı ardına bir fazlaca film yazan ve yöneten Christopher Nolan’ın adeta kült olan filmi Memento, senaryo ve kurgu dallarında Oscar’a ve senaryo branşında da Altın Küre’ye aday yayınlandı. Yönetmenin Incepton filmi de en iyi film ve senaryo dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir. Batman’i beyazperdeye en iyi uyarlayan yönetmen olarak anılan Nolan film prodüktörü Emma Thomas ile evlidir ve çiftin üç evladı vardır.

Fragman :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir