(*10*)Çiftçilere faizsiz kredi ; Ziraatçi olan kişilere 13 Ekim 2020 zamanı itibarıyla Ziraat Kredi Kooperatiflerden bekledikleri müjdeli haber geldi. Çiftçilerin bu imkanlardan yararlanabilmesi için daha ilkin aldıkları kredileri zamanında ödemiş olmaları gerekmektedir. Zamanında ödemesini yapmış olan çiftçilere 10 bin tl faizsiz kredi imkânı verilecektir. Bu yazımızda 10 bin tl faizsiz kredi alabilmek nereye müracaat yapılması gerekir? Faizsiz kredi alabilmek için iyi mi müracaat yapılır? vb. benzer biçimde soruların cevaplarını sizlere açıklayacağız.

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Kredi Müracaat Şartları Nedir?

(*10*)Çiftçilere müracaat imkânı veren Ziraat Bankası birkaç kategori altında kredi imkanı vermektedir. Nebat üreten ya da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerim de bu imkânlardan yararlanabilmektedir. TC Ziraat Bankası ziraat ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin haricinde değişik bir paket daha hazırlamışlardır. Çiftçiler gerekseme duydukları tohum, gübre ya da yakıt benzer biçimde gereksinimlerini 10 bin TL faizsiz kredi başvurusu yapabilmektedir. 10 bin tl faizsiz kredi müracaat şartları şunlardır;

  • Daha ilkin İl Ziraat Müdürlüğünden çekmiş oldukları kredileri ya da geri ödemeleri eksiksiz ve muntazam bir halde geri ödemesinin yapılması gerekmektedir.
  • 10 bin tl faizsiz kredi başvurusu yapabilmek çiftçinin için Ziraat Sigortasından yararlanıyor olması gerekmektedir.
  • Kredi başvurusu meydana getirecek olan çiftçinin devlete karşı herhangi bir vergi borcu olmaması gerekmektedir.
  • Kredi notunun ortalamanın aşağısında olmaması gerekmektedir.

(*10*)Bu şartları elde eden çiftçiler, Ziraat İl Müdürlüğü’nün elde etmiş olduğu 10 bin tl faizsiz kredi imkânlarından yararlanabilirler.

Çiftçilere Faizsiz Kredi İmkanı – 10 Bin TL (2020)

10 bin tl faizsiz kredi başvurusu ne vakit yapılacak?

(*10*)Eğer kredi müracaat şartlarını tamamlıyorsanız, derhal müracaat yapabilirsiniz. Başvurudan pozitif cevap alan çiftçiler ödemeleri 2021 senesinde Ocak, Şubat ve Mart aylarında yapması gerekmektedir. Çiftçiler 10 bin tl faizsiz kredi başvurularını Ziraat İl Müdürlüklerinde yapabilirler. Özetle, kredi başvurusuna derhal müracaat yapabilirsiniz. Müracaat Ziraat İl Müdürlüğünde yapılmaktadır. Geri ödemeler ise Ocak, Şubat ve Mart aylarında 12 ay vade ile yapılacaktır.

Kimler 10 bin tl Faizsiz Kredi Alabilir?

(*10*)Başvurusu pozitif sonuçlanan tüm çiftçiler için 10 bin tl faizsiz kredi imkânı sağlanmamaktadır. Bu tatar farklılık göstermektedir. 2019 – 2020 yılları aralığında kullandığınız kredi miktarları alacağınız faizsiz kredi imkânını belirlemektedir. Bu dönem içinde kullandığınız kredi tutarının %10 u kadar faizsiz kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse;

  • Geçen yıl 50 bin tl kredi çektiyseniz eğer bir tek 5 bin tl faizsiz kredi imkanı bilinmektedir.
  • 15 bin tl kredi çektiyseniz eğer bin 500 tl faizsiz kredi imkanı bilinmektedir.
  • Eğer geçen yıl 100 bin tl kredi çektiyseniz 10 bin tl faizsiz kredi alabilirsiniz.
  • Faizsiz kredi almanın üst limiti 10 bin tl dir. Kısaca 150 bin tl kredi çektiyseniz eğer, gene de çekebileceğiniz maksimum meblağ 10 bin tl dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir