İçindekiler

Çiğ köftenin Yanına Ne Gider ?

ÇORBA

AYRAN

SALATA

BÖREK

TATLI

Çiğ köftenin Yanına Ne Gider ?

Çiğ köfte , günümüzde ufak büyük demeden ve bilhassa öğrenciler tarafınca fazlaca tercih edilen lezzetlerden birisidir. Geleneksel lezzetlerimizin içinde yer edinen pişmeden köftenin yanına ne gider ? en fazlaca dört gözle beklenen sorulardan birisidir. Aile sofralarımız da yada hususi çağrı şeklinde sofralarda çoğunlukla tercih edilen ve sofraların başköşesinde yer edinen pişmeden köftenin yanına ne gider ? merak edenler var ise hepsini sıra sıra aşağıya sıraladık. Aşağıda yer edinen lezzetlerden birisini tercih ederek sofranızı daha fazlaca renklendirebilirsiniz.

Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider

ÇORBA

Çiğ köfte katı bir yiyecek olduğundan dolayı yanına da kesinlikle sulu yiyecek tercih etmemiz daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden yapabileceğiniz en ideal yiyecek sıcak bir çorbadır. Çorba olarak ise kremalı şehriye çorbasını yada ezogelin çorbasını seçip yapabilirsiniz.

AYRAN

Çiğ köfte dediğimiz vakit aklımıza genel olarak yoğurt yada ayran gelmektedir. Bolca köpüklü yada süzme bir kase içinde tercih edeceğiniz yoğurt ile Çiğ köfte fazlaca iyi olacaktır.

Çiğ Köftenin Yanına Ne yapsam

SALATA

Salata biliyorsunuz ki ki her yemeğin yanına yakışan mükemmel lezzetlerden birisidir. Çiğ köfte’de tercih edilmiş olduğu vakit yanına kesinlikle güzel bir salata yapılması gerekiyor. İster mevsim isterseniz de çoban salatasını pişmeden köftenin yanına tercih edebilirsiniz.

BÖREK

Çiğ köftenin yanına değişik tarzlarda hamur harcı işlerinden birisini yapacaksanız o vakit peynirli ya da kıymalı sini böreğini seçebilirsiniz. Hem doyurucu özelliği de bulunduğundan bence deneyebilirsiniz.

TATLI

Akşam yemeğinden sonrasında tercih edilen lezzetler içinde tatlı yer alır. Sizler de pişmeden köfte yedikten sonrasında tatlı olarak üstü bolca ceviz ile süslenmiş kabak tatlısını tercih edebilirsiniz. Yada isteyenler sütlü tatlıları da seçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir