Günümüzde en oldukça yenen ve en oldukça sevilen yemeklerin başlangıcında ciğer kavurma gelmektedir. Ciğer kavurma ister tavuk olsun isterse kuzu en oldukça tüketilen yemeklerin başlangıcında gelmektedir. Fakat en oldukça dört gözle beklenen sual ciğer kavurmanın yanına ne yapılır ya da hangi salatayı tercih etmeliyiz ? benzer biçimde sorular oluyor. Hepimiz de dostlar bu mevzu hakkında detaylı araştırmalar yaptık ve bulduğumuz detayları sizlerle paylaştık.

Mercimek Çorbası

Ciğer kavurma bildiğiniz gibi ki birazcık ağır yiyecek olduğundan dolayı yanına yapacağınız başlangıç çorbası yardımıyla midemiz hazır hale gelecektir. Bu yüzden başlangıç çorbası olarak mercimek çorbası iyi bir seçim olacaktır.

Soğan Salatası

Ciğer kavurması yapıldığı vakit en oldukça dört gözle beklenen sual yanına yapılabilecek salata türü oluyor. Evet dostlar ciğer kavurmasının yanına gidebilecek en mükemmel salata soğan salatası oluyor. Soğan sevmeyenler var ise doğal olarak değişik salata çeşitlerini seçebilir.

Domates- Biber Közleme

Hem domates hem de biber ile meydana getirilen közleme yaptığınız ciğer kavurmayla birlikte oldukça iyi gidecektir. Domates ile biberi ister fırında isterseniz de mangalda közleyin burada karar sizlere kalmış.

Ciğer kavurma yemeğinin yanına en oldukça yakışan lezzetlerden biri de domates ve biber közlemedir.

Bulgur Pilavı

Günümüzde her yemeğin yanına giden bulgur pilavı şimdi de ciğer kavurmanın yanına yakışacak en leziz yiyeceklerden birisidir. İsteyen hanımlar bulgur pilavını mütevazı isteyenler de domatesli yapabilir. Fakat sizlere tavsiyem domatesli yapmanız daha iyi olacaktır.

Fırında Patates

Ciğer kavur ile birlikte gidebilecek en aperatif ve en güzel yiyeceklerden birisi de fırında yapacağınız patates yemeğidir. Küp küp şeklinde doğramış olduğunuz patateslerinizi fırında pişirip ondan sonra ciğer kavurmayla birlikte servise hazır hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir