Nerede ise her hanım bacaklarının pürüzsüz ve güzel bir görünüm içinde olmasını ister. Bu görünümün oluşması için kişinin çeşitli durumlarda bacaklarında uygulamalar bulunması ve bu görünümün yok olmasını sağlayabilmektedir. Bacaklarda bulunan ve siyah noktacıklar şeklinde oluşan görüntüyü yok etmek ve cildin pürüzsüz bir görünüm içinde olmasını sağlamak amacıyla bu şekilleri uygulamayı dikkatsizlik etmeyin…

Çilek bacak görüntüsü nedir?

Her kadının karşılaşacağı durumlardan bir tanesi olan çilek bacak görüntüsü kıl köklerinde siyah noktacıkların oluşmasıdır. Kişinin bacaklarının pürüzsüz bir görünümde olmasını engellemiş olan bu çilek bacak görüntüsü bir çok vakit kişinin özgüven problemi yaşamasına niçin olurken çilek bacağın oluşmasını tetikleyen belli başlı durumlar bulunmaktadır.

Çilek bacak oluşumunu tetikleyen durumlar nedir?

  • Çilek bacak görüntüsü pek oldukça niçin dolayısıyla oluşabilmektedir. Çilek bacak görüntüsünün oluşumunu tetikleyen belli başlı durumlar bulunurken bu durumun en büyük sebebi bacaklara devamlı olarak tıraş uygulamasında bulunulmasıdır. Kıl köklerinin büyük seviyede hasarlanmasına yol açan tıraş uygulaması bacakların büyük seviyede kişinin bacağında çilek görüntüsünün meydana gelmesine niçin olacaktır. Tıraş uygulaması kıllerı kökünden almaktan ziyade boylarını kısaltmaya niçin olduğundan kıl köklerinde devamlı kıllar kalmaktadır bu durum itibarıyla tüm kıl köklerinin siyah ve nokta şeklinde bir görünümün oluşmasına niçin olmaktadır. Çilek bacak görüntüsünden kurtulmak için jilet uygulamasını rafa kaldırmanız fazlasıyla önemlidir. Tıraş uygulaması bununla birlikte kişinin cildinde de çeşitli problemlerin oluşmasına niçin olacağı için zor durumda kalmadığınız sürece tıraştan uzak durmanız oldukça daha sağlıklıdır.
  • Çilek bacak görüntünün oluşmasının en  büyük sebeplerinden bir tanesi de gözeneklerin tıkanmasından meydana gelmektedir. Bacakların üstünde bulunan gözeneklerin tıkanması, cilt yüzeyinin fena bir görünüm içinde olmasına niçin olacağı için tüm gözeneklerin derinlemesine temiz olacağını sağlayacak bir lif yardımıyla cildinizi tertipli olarak yıkamanız son aşama önemlidir.
  • Kıl köklerinde meydana gelen iltihaplanmalar çilek bacak görüntüsünün oluşmasını tetikleyen durumlar içinde yer verilmiştir.
  • Ağda sonrasında yüksek sıcaklığın uygulanması, bacaklarda çilek görünümünün oluşmasına niçin olacak durumlar içinde yer verilmiştir.
  • Kuru ciltlerde çilek bacak görüntüsü çoğunlukla yaşanılan durumlar içinde yer verilmiştir. Cildinizi tertipli olarak nemlendirmeniz bacaklarınızın sağlığı açısından oldukça daha çok mühim olan hususlar içinde yer verilmiştir.

Çilek bacak görünümü nasıl geçer?

Çilek bacak görünümünü tetikleyen belli başlı durumlar bulunmaktadır. Çilek bacak görüntüsünü yok etmek için kişilerin uygulamış oldukları belli başlı durumlar bulunurken bu şekilleri deneyebilirsiniz;

  • Çilek bacak oluşumunun en büyük sebeplerinden bir tanesi şüphesiz yanlış tıraşlama dolayısıyladır. Bu durumun önüne geçerek çilek bacak oluşumunun da önüne geçmiş olacaksınız. Tıraş esnasında bacağınıza süreceğiniz losyon ve uygun bileşenler çilek bacak oluşumunu büyük seviyede engelleyecektir. Bu durum itibarıyla cildinize uyguladığınız tıraş uygulamasında oldukça daha dikkatli olmanız gerekmektedir.
  • Epilatör uygulaması da cildinizde çilek bacak görüntüsünün oluşmasına niçin olacak durumlardan bir tanesidir. Bu durum itibarıyla epilatör yardımıyla tüylerinizi almadan evvel cildinizi uygun bir nemlendirici yardımıyla nemlendirmeniz akabinde epilatör uygulamasında bulunmanız cildinizde herhangi bir çilek bacak görüntüsünün oluşmasına niçin olmayacaktır.

Video: PÜRÜZSÜZ , BATIKSIZ , BACAK VE VÜCUT İÇİN KOLAY PEELİNG

https://www.youtube.com/watch?v=3QAxg2lidN0Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: PÜRÜZSÜZ , BATIKSIZ , BACAK VE VÜCUT İÇİN KOLAY PEELİNG (https://www.youtube.com/watch?v=3QAxg2lidN0)

Çilek bacağı yok eden peeling

Haftada bir kez tertipli olarak peeling uygulamasında bulunmanız bacağınızda bulunan tüm çilek görüntüsünün kısa süre içinde yok olmasını sağlarken cildinizin sıhhatli ve pürüzsüz bir görünüm içinde olmasına destek olacaktır. Peeling uygulaması bununla birlikte bacağınızda bulunan ölü derinin de atılmasına destek olurken bacaklarınızın sıhhatli ve parlak bir görünüm içinde olmasını elde edecektir. Peeling uygulamasının yanı sıra çilek bacak görünümünü yok eden en mühim yöntemlerden bir tanesi de kuru fırçalama yapmaktır. Kuru fırçalama bacakların tüm hücrelerinin aktive olmasını sağlarken bununla birlikte gözeneklerin açılmasına destek olmaktadır. Bu durum itibarıyla çilek bacak görüntüsünden kurtulmak için tertipli olarak peeling ve kuru fırçalama yöntemini uygulamayı kesinlikle dikkatsizlik etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir