Son yıllarda online oyun sektöründe büyük gelişmeler yaşanıyor ve insanoğlu e-spor oyunları ile para kazanabiliyor. Oyun sektöründe kendisini geliştiren oyuncular, gösterdikleri başarılar yardımıyla yüksek miktarla kazançlara ulaşabiliyor.

Türkiye’de en iyi oyun oynayanlar içinde Closer adını kullanan oyuncu oldukca kazananlar içinde ilk sırada içeriyor. E-spor oyunları ile yakından ilgilenenler, Closer ne kadar kazanıyor, hangi oyunları oynuyor benzer biçimde soruları soruyor.

Closer Kimdir?

Türkiye’de ustalaşmış League Of Legends oyuncusu olan Can Çelik, oyunlarda Closer kullanıcı adını kullanıyor. Online oyunlarda kullandığı bu kullanıcı adıyla tanınıyor. 1998 İstanbul doğumlu olan Can Çelik (Closer), ustalaşmış E-spor oyunlarına Royal Bandits e-spor takımında, ormancı rolünü canlandıran 2017 senesinde başladı. E-spor kariyerine değişik takımlarda devam etti ve elde etmiş olduğu mühim başarılarla popüler olmaya başladı.

E-Spor Oyunları Kazandırıyor Mu?

Online oyun sektörü, günümüzde gençlerin en oldukca ilgi gösterdiği alanlardan birisidir. E-spor takımlarının ve liglerinin kurulması bu sektörün hızla büyümesine katkı sağlıyor. Online oyunları oynarken para kazanılabiliyor.

E-spor takımlarına katılan oyuncular, e-spor sporcusu olarak takımlarda oynadıkları oyunlar ve elde ettikleri başarılar üstünden kazanç elde ediyor. Closer kullanıcı adını kullanarak oyunları oynayan oyuncu yüksek miktarlardaki kazancı ile gündeme geliyor.

En Oldukça Kazananlar

League of Legends oyununda Türkiye’nin en iyi temsilcisi olan Closer kullanıcı adını kullanana Can Çelik, turnuvalarda en oldukca kazanan oyuncular içinde içeriyor. E-spor sektöründe başarıya ulaşmış oyuncuların kazanç oranları giderek artıyor.

2017 yılına ustalaşmış olarak oyun oynamaya başlamış olan Closer, Türkiye’deki en oldukca para kazanan e-spor oyuncusu olarak tanınıyor. Sektörde en oldukca kazanan 27 kişiden birisidir. Katılmış olduğu turnuvalardan toplamda 41.000 USD’dan fazla para ödülü kazanılmış olduğu biliniyor.

Closer’in Oynadığı Takımlar

31 Ocak 2017 tarihinde ustalaşmış e-spor kariyerine başlamış olan Can Çelik, Closer kullanıcı adı ile değişik takımlarda yer aldı. Oynadığı takımlar şunlardır.

  • Royal Bandits,
  • The Vultere,
  • Beşiktaş Esports,
  • Royal Yount,
  • Golden Guardians,
  • 100 Thieves,

Oynadığı takımlarda değişik sürelerde kalmış ve çeşitli turnuvalara iştirak etmiştir. Royal Yount takımında TLC 2019 sürem şampiyonu olduktan sonrasında Golden Guardians takımının teklifi ile yurtdışına gitti. League of legends ustalaşmış e-spor kariyerine 100 Thivevs takımında devam ediyor ve takımın mühim oyuncusu olarak görevalıyor.

Espor Sektöründe Aylık Kazançlar

Online oyun türleri hem keyifli hem de kazançlıdır. League of legends online oyun sektöründe, dünyanın değişik yerlerindeki oyuncular değişik oranlarda kazanç elde edebiliyor.

Espor sektöründe ABD Birleşik Devletleri ve Çin’de bulunan oyuncular oynadıkları oyunlar üstünden aylık 3 ila 5 bin dolar üstünde kazanç elde edebiliyor. Son yıllarda, dünyanın değişik devletlerinde bulunan espor ekibi oyuncuları devasa yükseklikte maaşlar almaya başladı.

Closer’in Katılmış olduğu Turnuvalar Ve Kazançları

Closer kullanıcı adı ile yer almış olduğu takımların katılmış olduğu turnuvalarda, değişik oranlarda kazançlar elde etmiş. 2017 senesinde katılmış olduğu bir turnuvada, 605 $, 2018 senesinde 1 turnuvada 2.600 $, 2019 senesinde 1 turnuvada 3.337 $ ve 2021 senesinde katılmış olduğu 3 turnuvada toplamda 35.125 $ para kazanılmış olduğu bilgisi paylaşılıyor. Oyunlardan kazanılmış olduğu paralar elde edilmiş başarı sıralamasına ve turnuvanın ödül miktarına nazaran değişiyor.

League of Legends Oyunu

Dünya genelinde en oldukca oynanan ve tercih edilen online oyun türü league of legends oyunudur. Can Çelik adlı oyuncu, Closer kullanıcı adı ile bu oyunu oynamaya başlamış, kendisini göstererek çeşitli takımlarda yer almıştır. Türkiye’nin en mühim ve oldukca kazanan espor oyuncusu olarak kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir