Samsung cep telefonu kullanıyorsanız ve ekran kilidini model seçenlerdenseniz o vakit yazdıklarımız hür dikkat ediniz. Ekran görüntüsünde olduğu şeklinde kimi zaman uykulu olduğumuzda modeli değiştirebiliriz. Değişen modeli yarın sabah hatırlamadığımızda canımız oldukça sıkılacaktır. Bundan dolayı yöntemler modeli anımsamak, format atmak yada mail adresiniz ile giriş yaparak telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android işletim sistemine haiz telefon kullanıyorsanız markası samsung ise bu tarz şeyleri yapmanız gerekecektir. Üç değişik yöntem hakkında sizi bilgilendirerek neyi iyi mi yapacağınızı öğreteceğiz.

Gmail adresinizi girmenizi isteyecektir. Gmail adresi ve şifrenizi girerek modelinizi sıfırlayabilir yine oluşturabilirsiniz. Kimi zaman gmail adresi ve şifresini kabul etmeyebilir uygulama şifresi için gmail hesabınıza giriş yapınız. Sağ yukardan ayarlar dedikten sonrasında izlemeniz ihtiyaç duyulan yol şu şekilde;

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi > Öteki Google Hesabı ayarları > Güvenlik > Uygulama şifreleri Ayarlar kısmından alacağınız şifreyi girmelisiniz. Mail adresi ve buradaki şifreyi almanız gereklidir.

Format Atma: Telefonu kapatın Menü ve Güç tuşuna basınız. Samsung yazısı kaybolana kadar bekleyin. İzlemeniz ihtiyaç duyulan yol Wipe date / factory reset / rebot system now gelmiş olarak menü tuşu ile onaylayabilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir