Snapchat kullanıcılarının bir bir çok sizin şeklinde snapchat açılmıyor problemi ile fazlaca kez karşılaşıyorlar. Sizlere bu makalede Android ve İOS telefonlar için snapchat açılmıyor problemininin nedenlerini ve çözümlerini anlatacağız.

Snapchat Niçin Açılmıyor

Bu probleminin sebebi; internetinizin yavaşlığı, snapchat sunucularındaki bakım, cihazınızın belleği ve dahası olabilir. Bu yüzden bu sorunları çözmeye çalışacağız.

Snapchat Açılmıyor Çözümü

Snapchat açılmıyor hatasının birçok sebebi olduğu şeklinde birçok çözümü de olacaktır. Sizler için bu çözümleri sırasıyla anlatacağız. Sırayla kontrol ederek denetim sağlayabilir, sizde niçin açılmadığını öğrenebilirsiniz.

1- Snapchat Sunucularını Denetim Edin

Snapchat sunucularını denetim ederek, snapchat taraflı bir sorun var mı yok mu bunu denetim edebilirsiniz, eğer snapchat taraflı bir sorun var ise beklemekten başka çözüm yoktur. Snapchat sunucularını denetlemek için; downdetector aracını kullanabilirsiniz.

2- Uygulama Verilerini Paklayın

Bu çözüm oldukça basittir. Buradaki amaç snapchat ile ilgili cihazdaki tüm verileri temizleyerek hatayı ortadan kaldırmaktır. Snapchat verilerini temizlemek için;

  • Cihazınızın “Ayarlar” kısmına gelin
  • “Uygulamalar” sekmesini bulun ve tıklayın
  • Karşımıza oluşturulan ekrandan Snapchat i bulun ve tıklayın
  • Peşinden oluşturulan sayfada “Tüm Verileri Sil” butonuna tıklayın.

Böylece snapchat e dair tüm verileri temizledik. Uygulamayı yeniden başlatarak giriş yapın. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür sadece çözülmediyse öteki şekilleri deneyin.

3- Telefonunuzu Tekrardan Başlatın

Bu yöntem oldukça basittir. Telefonunuzun kapatma düğmesine basılı tutarak kapatabilirsiniz. Sonrasında yeniden basılı tutarak açabilirsiniz. Bu işlem tekrardan başlatma olarak adlandırılır. Bu işlem sonrası snapchate girerek denetim edebilirsiniz. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür sadece çözülmediyse öteki şekilleri deneyin.

4- Mobil Veri İle Bağlanmayı Deneyin

Bu çözüm wifi ile bağlı olan kişiler için. Eğer sizde wifi ile bağlıysanız mobil veriye geçip snapchat uygulamasına giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu çözüm yönteminin emek harcama durumu düşüktür fakat denenebilir.

5- Snapchat’i Güncelleyin

Snapchat açılmıyorsa eğer uygulamanın güncel olmayan bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Bunun için hem İOS hem de Android telefonunuzda uygulama mağazası üstünden yeni gelen güncelleme var mı diye denetim etmelisiniz. Eğer var ise güncellemeyi yapın problem çözülecektir.

6- Eski Sürüm Snapchat Kullanın

Tüm şekilleri denediyseniz ve problem çözülmediyse bu son çözüm. Bu çözüm bir tek android cihazlar için geçerlidir maalesef. Bu bağlantı üstünden snapchat uygulamasının eski bir sürümünü indirerek problemi gidermeye çalışabilirsiniz.

Öteki hata ve çözüm içeriklerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir