Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan dana rostonun yanında ne gider bugün hep birlikte bunu inceleyeceğiz. Dana rosto fazlaca hususi et yemeklerinden birisi olduğundan dolayı kesinlikle pişirme yöntemini fazlaca iyi bilmeniz gerekiyor. Ne kadar iyi pişirirseniz etiniz o denli leziz ve aynı vakit da yumuşacık olur. Dana rostonun yanına yapılacak yemekler yardımıyla ise menünüz daha güçlü olacaktır. Bilhassa hanımlar akşam yemeği için yiyecek yapacaksanız bu aşağıda yer edinen yiyecekleri kesinlikle tercih ediniz.

Dana Rostonun Yanında Ne Gider

İçindekiler

TERBİYELİ ŞEHRİYE ÇORBASI

SEBZELİ PATATES PÜRESİ

SAFRANLI PİLAV

HAŞLANMIŞ SEBZELER

TİRAMİSU

TERBİYELİ ŞEHRİYE ÇORBASI

Her yemekten ilkin yenmesi ihtiyaç duyulan bir başlangıç çorbası vardır ve midemizi rahatlatıp ana yemeğe o şekilde geçmemiz gerekiyor. İşte bu yüzden dana rostonun yanına çorba olarak terbiyeli şehriye çorbasını tercih edebilirsiniz. Güvenli olun bu çorba fazlaca hafifçe olduğundan dolayı dana rostonun yanına fazlaca yakışacak.

SEBZELİ PATATES PÜRESİ

Et yiyecekleri yapıldığı vakit bunların yanına akla gelen ilk tat patates püresi oluyor. Yapımı da bir fazlaca kolay olduğundan dolayı yaptığınız dana rostonun yanına tercih edebilirsiniz. Aynı vakit da sebzeli patates püresinin içine azıcık bezelye ve haşlanış havuç koyarsanız ortaya daha leziz tat çıkacaktır.

SAFRANLI PİLAV

Pilav her sofranın baş tacıdır ve bilhassa et yemeklerinde akla gelen ilk yiyecek pilav oluyor. Sizler de dana rostonuzun yanına değişik tat olan safranlı pilavı servise hazır hale getirebilirsiniz. Güvenli olun bu iki tat mükemmel olacaktır.

HAŞLANMIŞ SEBZELER

Mevsiminde yapacağınız sebzeler de dana rostonun yanına hem fazlaca güzel olacak hem de renk katacak. Hatta yapacağınız haşlanmış sebzelerinize değişik baharatlar kullanırsanız fazlaca değişik tatlar ortaya çıkarmış olmuş olursunuz.

TİRAMİSU

Son olarak olarak hafifçe tatlılardan önde gelen ve yemekten derhal sonrasında yiyebileceğiniz tiramisu’yu tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir