Darmaduman, 27 Ekim 2022 tarihinde Fox TV ekranlarında piyasaya çıkan Ay Yapım imzalı gençlik ve dram türündeki Türk tv dizisidir. Darmaduman dizisinin yönetmenliğini Deniz Yorulmazer yapmakta ve senaristliğini ise Damla Serim yazmıştır. Dizinin başrollerini Mert Yazıcıoğlu, Hafsanur Sancaktutan, Aslıhan Malbora, Aytaç Şaşmaz, Nur Fettahoğlu ve Necip Memili’nin paylaşmaktadır.

Darmaduman hangi diziden uyarlama?

Amerikan yapımı Beverly Hills, 90210 dizisinden uyarlanmıştır.

Darmaduman Dizi Mevzusu

Aileyle ilgili sebeplerle Eskişehir’den İstanbul’a taşınan Servet Ailesi bambaşka bir çevreye girerler. Başladıkları hususi üniversitedeki ortama uyum sağlamaya çalışan ikizler Kerem ve Ece burada kendilerine asla benzemeyen insanlarla tanışacak, bir taraftan gelişme sancıları içinde yetişkinliğe doğru adım adım yol alırken bir taraftan da kendilerini keşfedecekleri arayışlar, hatalar ve ilk aşkın heyecanlarıyla savrulacakları, adına gençlik denen uzun bir yolculuğa çıkacaklardır.

İkizler gelişme sancılarıyla sınanırken babaları Harun 25 senedir ayak basmadığı baba evine geri geri dönmek mecburiyetinde kalınca baba oğul arasındaki küslük derin hesaplaşmalarla tüm aileyi zorlayacaktır. Anneleri Beliz ise kendini keşfedeceği yeni bir döneme girecektir.

İkizlerin büyükbabası Asaf ve babaanneleri Ayla, 25 yıl sonrasında oğulları ve torunlarıyla aynı çatı altında yaşamaya başladıklarında girecekleri çatışmalarla büyümenin ve olgunlaşmanın bir ömre yayıldığını anlayacaklardır.

Darmaduman Künye

  • TÜR: GENÇLİK / DRAM
  • YAPIM: AY YAPIM
  • YÖNETMEN: DENİZ YORULMAZER
  • YAPIMCI: KEREM ÇATAY
  • İDARİ YAPIMCI: CEM BAYDUR
  • SENARYO: DAMLA SERİM
  • DRAMA GELİŞTİRME MÜDÜRÜ: ERDİ IŞIK
  • MÜZİK: TOYGAR IŞIKLI

Darmaduman oyuncu ekibi

Mert YazıcıoğluKerem rolünde29 yaşındaHafsanur SancaktutanDerin rolünde22 yaşındaAslıhan MalboraEce rolünde27 yaşındaAytaç ŞaşmazEvren rolünde24 yaşındaNur FettahoğluBeliz rolünde41 yaşındaNecip MemiliHarun rolünde42 yaşındaAslı OrcanYeliz rolünde42 yaşındaMeral ÇetinkayaAyla rolünde77 yaşındaMetin CoşkunZülfikar rolünde74 yaşlarında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir