Dün akşam saatlerinde İBB Kent Tiyatroları’ndan meydana getirilen açıklamada Demiray Erül’ün yaşamını kaybetmiş olduğu duyurulurken vatandaşlar usta oyuncunun popüler dizi ve film içerikleri hakkında araştırmalar halletmeye başladı. Demiray Erül’ün daha da ünlenmesini elde eden Çiçek Taksi dizisi bunların en başlangıcında geliyor. Peki Demiray Erül Çiçek Taksi’de hangi karakteri canlandırıyordu?

İBB Kent Tiyatroları, kıymetli sanatçılarından Demiray Erül’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.Demiray Erül’ün cenazesi; 17 Ekim Pazartesi günü Bodrum/Ortakent’te, ikindi namazını müteakiben defnedilecektir. pic.twitter.com/179s6qIYCi

— Şehrin Tiyatrosu (@sehir_tiyatrosu) October 16, 2022
İBB Kent Tiyatroları’nın başsağlığı mesajı

Demiray Erül 84 yaşlarında aramızdan ayrıldı. Meşhur tiyatro, beyaz perde ve dizi oyuncusu ve bununla beraber seslendirme sanatçısı Erül sanat yaşamına Kent Tiyatroları’nda başladı. Uzun süre bu kurumda çeşitli oyunlarda birçok rolde yer aldı. Dans mevzusunda yetenekli olduğu malum Erül, tiyatro haricinde kamera karşısına da geçerek beyaz perde ve tv dizilerinde de oynadı.

Demiray Erül Çiçek Taksi

Demiray Erül Çiçek Taksi’de hangi karakterdi?

Demiray Erül Çiçek Taksi dizisine 2001 senesinde katılmıştı. Dizide Emekli Başkomiser Cevat Yıldırım karakterini canlandırıyordu. Cevat görevi izleyicinin büyük beğenisi toplamış ve Demiray Erül’ün popülaritesini daha da artırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir