Destan 9. bölüm, 1 Şubat 2022 tarihinde ATV ekranlarında yayınlanması beklenen bir takım bölümüdür.

Destan dizisi Orta Asya’da yaşayan dağ obalı kimsesiz bir kızın ve eli ayağı tutmayan bir gencin öyküsünü mevzu edinir. İlk olarak Ak Kız Destanı adını taşıyan dizi sonrasında Destan olarak isimlendirilmiştir. Dizinin çekimleri Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi için kurulan platformlarda gerçekleştiriliyor. Dizinin yapım aşamasında yer edinen Mehmet Bozdağ, Destan’ın “şu ana kadar Türkiye’de yapılabilmiş en iyi iş” bulunduğunu belirtmiştir.

23 Kasım 2021’de ATV ekranlarında ilk kısmı gösterilen dizi, 2021 yılına 28 Aralık 2021 tarihinde gösterilen 6. bölümle veda etmiştir. 7. bölüm dizinin 2022 senesinde gösterilen ilk kısmı olmuştur.

Gösterim tarihi1 Şubat 2022Yayınlandığı kanalATVYayınlandığı günSalıOyuncularEbru ŞahinEdip TepeliSelim BayraktarDeniz BarutTeoman KumbaracıbaşıKanbolat Görkem Arslanİpek KarapınarElif DoğanBurak Berkay AkgülBurak TozkoparanBuse MeralAhmet Olgun SünearEcem Sena BayırEsra KılıçBilgi AydoğduOsman AlbayrakAlper DüzenŞahin ErgüneyMeltem PamirtanEvren ErlerKarakterlerAkkızBatugaUlu EceAlpagu HanBalamir BegSaltuk BegÇolpan HatunTutkunTemur TeginSırmaYamanGünseli HatunMei JinAlpaguKırçiçekDanış AtaVargı BegKün AtaYibek KadınÇalayır

Vaka Örgüsü

Destan dizisi 9. bölüm öldürülen babasının öcünü almaya çalışan Kır Çiçek üstüne yoğunlaşır.

Akkız yardımıyla tahtını geri kazanan Alpagu Han, aynı gün Akkız’ın Pençe bulunduğunu anlamış olur. Bu gerçek, Alpagu’yu çılgına çevirir. Batuga’nın Kırçiçek’le evlenmeyi kabul etmesiyle sarsılan Akkız, Alpagu Han’ın amansız öfkesiyle karşılaşır ve planlarını engellediği Çolpan Han tarafınca da Dağ’dan sürülür.

Batuga ise sırrını öğrenen Kırçiçek’in gerçeği izahat tehdidiyle karşı karşıyadır. İki hanın düşmanlığıyla ve Kırçiçek’in tehdidiyle iyice sıkışan Akkız ve Batuga’nın ölüm karşısında bir deva bulmak için yalnız bir günleri vardır. İkisi birbirlerine kenetlenirler ve o çareyi aramaya giderler. Geleceklerine deva aradıkları yerde, önlerine geçmişin beklenmedik düşmanları çıkacaktır.

Fragmanlar

Destan 9. bölüm 1. fragmanDestan 9. bölüm 2. fragmanDestan 9. bölüm 3. fragman

Nereden izlenir?

Destan dizisinin son bölümleri dizinin Youtube kanalına yüklenir. Diziyi reklamsız olarak Youtube Premium üyeliği vasıtasıyla Youtube’dan seyretmek mümkündür. Bunun yanı sıra Destan 9. bölümünü dizinin ATV’deki sayfasından reklamlı olarak seyretmek mümkündür.

Eğer Destan dizisini canlı olarak seyretmek isterseniz saat 20:00’da burayı ziyaret edin.

Önceki Bölümler

Bölüm NoYayın Tarihi1. Bölüm23 Kasım 20212. Bölüm30 Kasım 20213. Bölüm7 Aralık 20214. Bölüm14 Aralık 20215. Bölüm21 Aralık 20216. Bölüm28 Aralık 20217. Bölüm18 Ocak 20228. Bölüm25 Ocak 2022

Alıntılar

Albagu Han’dan öcümü almam için tek şansım Balamir’le bir olup savaşmak!

Kır Çiçek

Bozkırın kana bulandığına göz yummaktansa, imdi (Balarmi’in) boğazını keserim.

Akkız

Akkız: Türk ilinin bana değil, sana ihtiyacı var!Batuga: Benim de sana ihtiyacım var!

Galeri

Destan 9. bölüm galerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir