23 Kasım 2021 tarihinden bu yana ATV ekranlarında gösterilen Destan dizisindeki Kırçiçek karakteri dizinin fanatikleri tarafınca araştırılıyor.

Kırçiçek karakterini hangi oyuncunun oynadığı, gerçek adının ne olduğu ve oyuncunun kaç yaşlarında olduğu benzer biçimde sorular Destan seyircisini arama motorlarında sorgulamalar halletmeye yöneltiyor. İşte Destan “Kırçiçek” rehberi.

Destan “Kırçiçek” kimdir?

Destan dizisindeki “Kırçiçek” karakteri Informasyon Aydoğmuş tarafınca canlandırılıyor. Kırçiçek Balamir’in tek evladı, Alpahu Han’ın yeğenidir. Hem de Batuga’nın sözlüsüdür.

Kırçiçek 9. bölümde Alpagu Han’dan babasının öcünü almak için Balamir’le bir olmaya çalışır. Akkız ise bozkırın kana bulanmasını engellemek için bu birleşmeye engel olmak ister.

Kırçiçek rolünü üstlenen Informasyon Aydoğmuş, Destan 8. bölümde

Informasyon Aydoğmuş kimdir?

Destan dizisinde “Kırçiçek” görevi Informasyon Aydoğmuş (tam adıyla Informasyon Nur Aydoğmuş) tarafınca canlandırılır. Informasyon Aydoğmuş Türk model ve dizi oyuncusudur. 1996 doğumludur. (günümüzde 25 yaşlarında) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 180 santimetre uzunlukta olan Destan dizisinin Kırçiçek’i daha ilkin Miss Turkey’e katıldı ve elde etmiş olduğu başarıyla Türkiye’yi Miss Universe 2019’da temsil etti. İlk oyunculuk deneyimini Akıncı dizisiyle gerçekleştirmiş oldu.

Informasyon Aydoğmuş’un iki tane toplumsal medya hesabı bulunmaktadır. Instagram’da @bilgiaydogmus ve Twitter’da @bilgiaydogmus kullanıcı adlarıyla yer alır.

Destan dizisi hakkında

Destan, ilk kısmı 23 Kasım 2021’de gösterilen tarihi-kurgusal bir Türk dizisidir. Gösterim hakları ATV’de bulunmaktadır. Yapım ve proje tasarımcılığını Mehmet Bozdağ üstlenmiştir.

Destan dizisi Orta Asya’da yaşayan dağ obalı kimsesiz bir kızın ve eli ayağı tutmayan bir gencin öyküsünü mevzu edinir. İlk olarak Ak Kız Destanı adını taşıyan dizi ondan sonra Destan olarak isimlendirilmiştir. Dizinin çekimleri Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi için kurulan platformlarda çekilmeye başlanmıştır. Dizinin yapım aşamasında yer edinen Mehmet Bozdağ, Destan’ın “şu ana kadar Türkiye’de yapılabilmiş en iyi iş” bulunduğunu belirtmiştir.

Destan “Kırçiçek” Galerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir