Tottenham teknik direktörü Antonio Conte, 3-2 galip geldikleri Manchester City karşılaşmasından sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunmuş oldu.

Conte, duygusal yönü kuvvetli bir yengi elde ettiklerini ve coşku verici bir maç oynadıklarını açıkladı.

“İyi bir oyun oynadık. Bir planı takip ettik. Manchester City maç süresince 65-70 dakika topa haiz olacaktı, bu yüzden taktiksel olarak iyi olmamız gerekiyordu. Fakat müdafa yaparken bile ilk düşüncemiz saldırmak olmalı.”

Antonio Conte ve Pep Guardiola

“Fantastik bir takıma karşı fırsatlar yarattık ve iyi goller attık.

“Bu yengi bizlere daha çok itimat verecek. Üst üste üç mağlubiyetten sonrasında Manchester City’e karşı oynamak kolay değildi.

  • Futbolla ilgili daha çok içerik keşfedin.

“Fakat bu bir süreç, yönü geliştirmek için oldukça çalışıyoruz. Bu tür oyunlar bizlere itimat veriyor.

“Ilk olarak kaybetmekten nefret ederim. Tepkimiz önemliydi.

“Premier Lig oldukça zor. Her maç oldukça savaşım etmeniz gerekiyor. Her şeyi geliştirmeye devam ediyoruz ve her seviyede oldukça çalışıyoruz.”

“Harry [Kane] kesinlikle bizim için mühim bir oyuncu. Bugün forvetlerimiz oldukça iyi oynadı. Harry topu tutmakta oldukça iyiydi.

  • Manchester City 2-3 Tottenham: Maç Özeti

“İlk golün mükemmel bulunduğunu düşünüyorum bundan dolayı bu gol bizim çalışmamız ve her gün yaptığımız (antrenman) çalışmalarıyla da ilgili.

“Yalnızca bir yengi kafi değil. Üç yenilgi aldığımızı ihmal etmeyin. Sadece Manchester City’ye karşı bir yengi oldukça iyi.”

“Gelişim için oldukça fazla alanımız var. Bu (ekip), kariyerimde yönettiğim en sıkı çalışan ekiplerden biri.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir