Diriliş yada orjinal adıyla The Revenant, 2015 yapımı bir macera konulu bir filmdir. Türkiye’de ilk olarak 22 Ocak 2016 tarihinde gösterime girdi. Yönetmenliğini Alejandro González Iñárritu, başrol oyunculuğunu ise Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy yapmıştır. Box office verilerine gore film toplamda 533 milyon dolar kazanç elde etmiştir.

Diriliş filmi halen pek oldukça sinemaseverin zihnindeki prestijli yerini koruyor! IMDB’de 761 bin şahıs tarafınca oylanan film 8.0’lık bir puana haiz. Kim bilir Titanik’ten sonrasında DiCaprio’nun en oldukça tanındığı filmlerden biri bulunduğunu söyleyebiliriz.

“Bir antak kalmamız vardı, Glass! Oğluna anlatmaya çalıştım! Tamam mı? Ona neler bulunduğunu anlatmaya çalıştım fakat dinlemedi ve bağırmaya devam etti. Ve herkesi öldürtecekti! Fakat sen ve ben, bir antak kalma yaptık. Orada neler bulunduğunu hepiniz bildiğiniz gibi. Ruhum üstüne vallahi billahi, Tanrı orada neler bulunduğunu biliyor.”

John Fitzgerald, Diriliş filminden bir alıntı

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mevzusu/Vaka Örgüsü

Sınırda yaşayan Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), 1823’te yırtıcı doğayı keşfederken, yırtıcı bir ayı saldırısı sebebiyle yaşamsal çekince arz eden yaralanmalara maruz kalıyor. Avcı ekibinin bir üyesi (Tom Hardy) ufak oğlunu (Forrest Goodluck) öldürüp ölüme terk ettiğinde, Glass, medeniyete geri dönmenin bir yolunu bulmak için hayatta kalma becerilerini kullanmak zorundadır. Kederli ve intikam dolu efsanevi kürk avcısı, kendisine ihanet eden insanın izini sürmek için karlı arazide dolaşıyor.

  • Biliyor muydunuz? The Hollywood Reporter’a gore, Alejandro G. Iñárritu’nun filmlerinden bazıları, Glass’ın yolculuğuyla ilgili 2002 tarihindeki bir kurgu çalışmasına dayanıyor. Sadece filmin ana vaka örgüsü gerçek: Evet, Hugh Glass vardı, bir ayı tarafınca saldırıya uğradı ve hayatta kaldı. (Kaynak)

Diriliş The Revenant İzleme Seçenekleri

2 saat 36 dakika devam eden Diriliş (The Revenant) filmini Türkçe dublaj/altyazı full hd tek parça seyretmek isteyen kullanıcılar web üstünde sorgulamalar yapıyor. Filmi izlemenin birden fazla yolu mevcut. Amazon Prime Video üyesiyseniz buraya tıklayın. Netflix üyesiyseniz buraya tıklayın.

  • Daha çok beyaz perde filmi keşfedin.

Karakterler/Oyuncular

OyuncuKarakterFilmdeki RolüLeonardo DiCaprioHugh GlassPawnee oğluyla beraber Andrew Henry’nin tuzakçı partisine rehberlik eden bir sınır insanı.Tom HardyJohn FitzgeraldAndrew Henry’nin partisinin bir tuzakçısı ve filmin ana antagonisti. Seferin bazı üyelerinden kurtulmak pahasına da olsa, tüm olumsuzluklara karşın kendisine bir kazanç sağlamak için her şeyi hayata geçirmeye hazırdır.Domhnall GleesonCpt. Andrew HenryKürk soruşturma seferinin lideri Kaptan Andrew Henry, Dakota bölgesinde etkinlik gösteren deneyimli ve oldukça başarıya ulaşmış bir kürk avcısıdır. Adamlarının çoğunu Arikara’ya düşman olarak kaybettikten ve baş rehberini bir ayı tarafınca hırpaladıktan sonrasında Henry, geri kalan adamlarının güvenli bir halde medeniyete geri dönmesini görmeyi kendine vazife edindi.Forrest GoodluckHawkHenry’nin kürk soruşturma seferi için izci ve rehber olarak ona birlikte rol alan Glass’ın yarı Pawnee oğlu. Babasına tamamen bağlı, istemeden Glass’ ve Fitzgerald’ın çatışmasının merkezi haline gelir.Will PoulterJim BridgerRocky Mountain Fur Company’de bir serseri tuzakçı olan Bridger’ın gençliği ve deneyimsizliği, son aşama kesin ve yürekli bir adamı ve Fitzgerald’a uygun bir folyoyu gizler.Elk DogBir Arikara çetesinin şefi olan Elk Dog, yitik kızını kurtarmaya yönlendirilir ve onun evini sağ salim görmek için her yolu deneyecektir.PowaqaElk Dog’un kaçırılan kızı, görünmüş olduğu halde kısa bir süreliğine bizzat kendisi Glass, Tuzakçılar ve Arikara arasındaki çatışmanın merkezinde yer alır.ToussaintBir grup Fransız-Kanadalı seyyahın lideri olan Toussaint, yerli halklarla Amerikan rakiplerinden daha yakın ilişkilere haiz, heybetli ve karizmatik bir tuzakçıdır. Sadece, o ve adamları pek göründükleri benzer biçimde değillerdir.Mother BearGlass’ı oldukça yakına ulaştıktan sonra yavrularının koruması haricinde ölümüne hırpalamaktan görevli olan büyük bir boz ayı. Hugh’u hırpalaması, Fitzgerald’dan öcünü almak için topluma yapmış olduğu uzun ve sıkıntılı yolculuğunu hazırlayan şeydir.HikucGlass’ın terk edilmesinin arkasından karşılaşmış olduğu bir Pawnee avcısı. Glass ve Hikuc, gerilmiş koşullar altında tanışırken, hızla sağlam bir ilişki kurar ve ilgili yolculuklarda birbirlerine yardım eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir