İçindekiler

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Diş Macunu Sivilce Üstünde Ne Kadar Durmalı?

Diş Macunu Sivilce Lekelerine İyi Gelir mi?Sivilce Lekelerine Naturel Maske TarifiMalzemeler

Uygulanışı

Diş macunu, ilk MÖ. 2000 yıllarında Mısırlılar tarafınca diş yüzeyindeki kirleri temizlemek için bulunmuştur. Günümüzde hala aynı amaçla, değişik formüllerle kullanılmaktadır. İçerisinde bolca oranda flor ve kalsiyum barındırmaktadır. Bir çok formülde bunlara ek olarak alkol, mentol, hidrojen paroksit benzer biçimde maddeler de bulunmaktadır. Macunumsu kıvamı ve değişik aromaları olabilir. Diş sağlığımız için kullanılan diş macununu yüze sürmek son dönemde kullanılan uygulamalardan biri. Bilhassa sivilce problemi yaşayanlar geceden sürdükleri diş macununu sabaha kadar yüzlerinde bırakıyorlar. Peki, sivilceye diş macunu sürmek ne kadar etkili? Diş macunu sivilcelere iyi gelir mi? Dört gözle beklenen bu probleminin yanıtını araştırdık.

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Sivilce, vücudumuzun çeşitli bölgelerinde oluşabilen, yağ bezleriyle ilgili bir deri hastalığıdır. Hormonal yada beslenmeye bağlı çeşitli sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Bilhassa genç arkadaşlarımızın erişkinlik döneminde en büyük problemlerinden biridir.

Diş macunun içinde bulunan kimyasallar, sert yüzeye haiz olan dişlerimiz için üretilmiştir. Cildimiz, bilhassa yüzümüz oldukça hassastır. Sivilceler yağlı oluşumlar oldukları için diş macununun içindeki maddeler onu kurutmaya destek verir. Diş macunu sivilce kurutur mu? diye merak ediyorsanız yanıt evet. Şiş ve iltihaplı sivilceyi kurutarak rahatlattığı bir gerçek. Peki diş macunu sivilceyi geçirir mi? derseniz yanıt hayır. Tamamen geçmesini sağlamaz. Kurutur fakat sivilcenin oluşma sebebi olan bakteriyi öldürmez. Geçici bir iyileşme sağlasa bile yeniden oluşmasına engel olmaz. Dolayısıyla sivilce probleminiz var ise kesinlikle dermatolojiye gitmeniz gerekmektedir.

Diş Macunu Sivilce Üstünde Ne Kadar Durmalı?

Diş macunu içinde bulunan triklosan adlı madde geçici bi iyileşme sağlasa da cildinizi tahriş etmektedir. Bu yöntem doktorlar tarafınca önerilmemekle birlikte acil durumlarda uygulanmaktadır. Yarım saatten fazla cildinizin üstünde tutmamanız gerekmektedir. Ek olarak direkt sivilcenin üstüne taşırmadan konulmalıdır. Geceden sabaha kadar kesinlikle bekletilmemelidir. Deriniz diş macunundan dolayı tahriş olacaktır. Sivilcenin kuruduğunu görseniz bile yara haline dönüşerek kir oluşmasına sebep olabilir. Cilt üstü yaralarına, deri soyulmasına ve iz kalmasına sebep olabilir. Kısa süre beklediğinde bile alerjik tepki gösteren cilt tipleri bulunmaktadır.

Diş Macunu Sivilce Lekelerine İyi Gelir mi?

Şişmiş ve enfekte haldeki sivilceleri geçirmese de hafiflettiğini biliyoruz. Diş macunu deriyi tahriş ederek bu sonuca ulaşır. Dolayısıyla sivilcelerin üstünde bile bir süre tutabilirsiniz. Lekeler enfekte olmuş halde değildir. Diş macununun lekelere hiçbir faydası yoktur. Daha derin izler çıkmasına sebep olabilir. Hatta tedavi olabilecek sivilce lekesiyse bile diş macunu daha derin ve kalıcı izler kalmasını sağlar. Cilt lekeleri için uzman bir doktorla görüşüp lekelere hususi krem kullanabilirsiniz.

Sivilce problemleriniz için size iki tane organik tanım hazırladık. Diş macunu benzer biçimde tahriş edici uygulama yerine, önericeğimiz bu kürleri uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Naturel Maske Tarifi

Geçmeyen sivilce lekeleri için kimyasal barındıran zararı dokunan alternatifler yerine organik çözümler uygulayabilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz kür her insanın evinde olan rahat malzemelerle yapılmaktadır. Sabah akşam tertipli uygulamanız halinde 1 ay içinde netice alabileceksiniz.

Malzemeler

  • 1 çay bardağı elma sirkesi
  • 1 çay bardağı maden suyu

Uygulanışı

  1. Elma sirkesi ve maden suyunu birleştirelim.
  2. Pamuk yardımıyla sabah akşam yüzümüze uygulayalım.
  3. Spreyli bir şişeye koyarsanız yüzünüze püskürtme yöntemini de uygulayabilirsiniz.
  4. Tertipli kullanımda lekelerin azaldığını farkına varacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir