Ekran temizliği
Dizüstü bilgisayarlarımızı ara ara değiştirmemiz gerekir. Ekran temizliğinde için çeşitli solüsyon kullanılır. Doğru şekilde temizleyerek bilgisayarınızın yüzeyine değil de direkt beze sıkılarak kullanmalıyız.

Alkol, amonyak, kolonyalı mendil şeklinde maddeler kullanılmadan temizliği yapılması gerekir.

İç ve fan temizliği
Dizüstü bilgisayarında temizlik yapacaksanız ne olursa olsun iç tarafınca başlamanız gerekmektedir. İç temizliği en duyarlı nokta olacağından fanlar temizlenmesi gerekmektedir. Doğru şekilde bilgisayarınızı temizleme ihtiyacı duyduğunuzda, bilgisayarınız ön tarafında klavyeyi açmanız gerekmektedir. Solda ve sağda olmak suretiyle iki tane baskılı yer vardır, bastırın ve klavyeyi hafiften çıkartınız. Bilgisayarınızı fön makinesi ile temizlemeniz mümkündür. Duyarlı olacağından fazla dokunulmamalı ve zarar verilmemesi gerekir. Fana rüzgar estirterek bilgisayar temizliğini yapabilirsiniz. Normalden daha süratli şekilde çalıştığını farkına varacaksınız.

İç temizliğini yaparken bez kullanmamalıyız. Bilgisayar kapalı olmalı, pilinin takılı olmaması gerekir ve enerji kablosunun çıkartılması gerekmektedir. Herhangi bir halde enerji almadan duyarlı şekilde iç tarafı temizlenebilir.

Klavye temizliği
Mikrofiber bezlerden yararlanarak üstüne azca oranda solüsyon sıkarak yapılabilir. Klavye temizliği yaparken ıslak mendiller kullanılmamalı. Fön yada elektrik süpürgesi ile yapılamaz. Bez ve solüsyon yardımı yardımıyla klavyenizi temizleyebilirsiniz. Klavye tuşların atına kir kaçtığı durumda tuşlarını çıkarmanız gerekmektedir. Yatay şekilde kaldırma yaparak klavye tuşlarını çıkarabilirsiniz fakat dikkatli olunmalıdır. Duyarlı olacağından tuşların bozulmasına niçin olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir