Mahkeme sonucu ile erişime kapatıla internet sayfalarına giriş için DNS değişiklik yapmak kafi oluyor. Dünyanın en büyük toplumsal ağları olan Feysbuk, Twitter, Youtube şeklinde yerlerin kapatılması alternatif girişe itmektedir. Meydana getirilen hamle ile beraber milyonlarca Türk kullanıcısı olan Twitter’ın kapatılması şok tesiri yarattı. Kısa süre ilkin toplumsal medya üstünden haberleşen kişiler artık bu platformu kullanamayacaklar. Büyük isimlerinde yer almış olduğu toplumsal ağlardan Twitter’a erişimler dns değiştirilerek sağlanma imkanı bulunuyor. Öncesinde Youtube şeklinde dünyanın en büyük video paylaşım sitesi dahi kapatılırken herkesi dns değiştirerek yeniden erişim sağlamıştı. Bu sefer uygulanacak yöntem gene aynı olmaktadır.

Kullanacağınız dns adresi ile beraber twitter şeklinde kapatılan toplumsal ağlar üstünde özgürce dolaşabilirsiniz. Girişiniz engellense dahi bu sayede erişerek hesabınızı kullanabileceksiniz.

Twitter Dns Ayarları’nı yaparak yeniden hesaplarınıza erişim sağlayabileceksiniz. Aşağıda verilen dns adreslerinizi bilgisayarınızdan ağ bağlantıları kısmından ayarlamaları yapınız.

8.8.8.8
8.8.4.4

Resimli ifade olarak adım adım ilerleyelim dns değiştirmeyi;

  • Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç tıkladıktan sonrasında karşımıza web sayfası gelecektir
  • Ev Ağı “Bağlantılar: Mahalli Ağ Bağlantısı” buraya tıklayınız
  • Karşınıza resimde olduğu şeklinde sayfa gelecektir “Mahalli Ağ Bağlantısı Durumu”
  • Özellikler’e tıklayınız karşınıza oldukça seçenekli pencere açılacaktır
  • Web Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) olana tıklayınız
  • Aşağıda bulunan resimde 3. adımda gösterdiği şeklinde dns ayarlarımızı değiştiriyoruz
  • Tamam dedikten sonrasında yeniden tamam diyoruz ve Mahalli Ağ Bağlantısı Durumu’na gelip “Tanıla” butonuna tıklıyoruz
  • Dns adreslerimiz tanınmış olacaktır artık Twitter’a erişim sağlayabilirsiniz (Giriş sağlanmazsa bilgisayarınıza reset atın tam olarak dns adresleriniz ayarlansın) bu sayede girişiniz açılmış olacaktır.

Twitter girişi için hala mesele yaşıyorsanız eğer bizlere yorumlarınız ile beraber ulaşın sizlere başka yöntemlerle sorunsuz olarak girişi sağlamanıza destek olalım. Twitter hesaplarınıza özgürce erişim sağlayabileceksiniz uzun süreden beri beklenen probleminin çözümü bizimle beraber.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir