Hem akşam hem de iftar sofralarında en oldukça tercih edilen domates çorbasının yanına ne gider sorusunun cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Domates çorbası günümüzde de en oldukça sevilen çorbalar içinde yer alır ve bilhassa üstüne kaşar rendelendiği vakit ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkmış oluyor. Hatta hasta olan insanlara bile domates çorbası yapılmaktadır. Fakat en oldukça dört gözle beklenen sual yapmış olduğumuz domates çorbasının yanına ne yapabiliriz ? İşte çorbanızın yanına yapabileceğiniz yemekler ;

Domates Çorbasının Yanına Ne Gider

İçindekiler

KAŞAR PEYNİRİ

KIRMIZILAHANA

SALATA

MAKARNA

YAPRAK SARMASI

KAŞAR PEYNİRİ

Yaptığınız domates çorbasının yanına gidebilecek enfes lezzetlerden birisi de kaşar peyniridir. Doğrusu sizler çorba olduktan sonrasında çorbanızın üstüne kaşar rendeleyerek enfes tat ortaya çıkarmış olmuş olursunuz.

KIRMIZILAHANA

Bildiğiniz gibi ki her yemeğin yanına salata yapılması gerekiyor ve bu yemeği daha leziz yapmaktadır. Bu yüzden domates çorbanızın yanına kırmızılahana salatasını yapabilirsiniz.

SALATA

Domates çorbasının yanına oldukça güzel mevsimlik salatası yapabilirsiniz. Hem içinde birden fazla sebze bulunuyor hem de zeytinyağı yardımıyla sıhhatli bir salata tüketmiş oluyorsunuz. Sizlere tavsiyem mevsim salatası ve çoban salatasıdır.

MAKARNA

Domates çorbası suludur ve bu yüzden yanına katı bir yiyecek yapmamız gerekiyor. Bu yüzden hanımlar yoğurtlu , domates soslu yada sebzeli şeklinde değişik şekillerde makarna tercih edebilirsiniz.

YAPRAK SARMASI

Domates çorbasının yanına gidebilecek en güzel yiyeceklerden birisi de yaprak sarmasıdır. Evet yapımı birazcık zor fakat ortaya mükemmel lezzet çıkacağından güvenilir olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir