Dönerin yanında ne gider ? merak ediyorsanız o süre doğru yerdesiniz. Dönerin Türk mutfağında yeri oldukca farklıdır . Büyük minik her insanın sevilmiş olduğu bilhassa dışarıya çıkınca oldukca sık tercih edilen yemekler içinde . İster dürüm ister porsiyon olarak sevmiş olarak tüketilmektedir . Dışarıda yemeyi tercih etmeyenler için üstelik evde hazırlamak da mümkün .

Porsiyon olarak hazırladığınız dürümün yanında şüphesiz en iyi gidecek olan pirinç pilavı patates kızartmasıdır . Yanına leziz bir de salata oldukca iyi gidecek , alternatif bir lezzet sunacaktır .

Döneri porsiyon olarak tüketmek istemeyen derhal lavaşa sarıp tüketmek isteyenler için ise , lavaşın içine doğranmış soğan , salatalık turşusu , domates iyi birer seçim olacaktır .

Tarhana Çorbası

Dışarıda yiyeceğiniz döner siparişinizden ilkin tercih edilen çorbalar içinde en oldukca tercih edilenlerden birisi de tarhana çorbasıdır . Hem lezzeti hem de yiyecek başlangıcında tüketilen çorbalar içinde ilk sırada yer alır . Siz de evde yaptığınız dönerden ilkin tarhana çorba servise hazır hale getirebilirsiniz .

Ayran

Ayran bir oldukca yemeğin yanına iyi gider de dönerin yanına bambaşka güzel olur . Oldukça tercih edilen döner pilav menüsü yanına en oldukca ayran yakışır en çok da fazla o tercih edilir .

Tatlı

Döneri yedikten sonrasında sıra tatlıya erişince genel anlamda tatlı seçiminde sütlü tatlılara doğru kayılır . Hafifçe sütlü tatlılardan kazandibi, sütlaç , muhallebi en oldukca tercih edilen tatlı seçeneklerindendir. Bildiğiniz gibi ki her yemeğin sonunda tatlı yenir ve bu yüzden dönerden sonrasında güzel tatlı yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz. Afiyetle yiyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir