Birçok şahıs bilhassa öğrenciler hazır yiyecek olarak en oldukça döner tüketmektedirler. Fakat en oldukça dört gözle beklenen sual dönerin yanında ne yenirsorusu olmaktadır. Aslına bakarsak bakarsanız dönerin yanına gidebilecek bir o kadar güzel yemekler ve içecekler var ki saymakla bitmez. Fakat biz günümüzde en oldukça tercih edilenleri sizlerle paylaştık. Döner , Türk mutfağında en oldukça sevilen aperatif yiyeceklerden birisidir. Bilhassa yurt haricinde bile birçok bayiler de satılmaktadır.

Döner yiyeceğiniz vakit yanında tercih edeceğiniz yemekler de ayrı bir güzel olması gerekiyor. O vakit bakalım dönerin yanına neler tercih edebiliriz.

Dönerin Yanında Ne Gider

İçindekiler

TARHANA ÇORBASI

PİLAV

AYRAN

YAPRAK SARMASI

SÜTLÜ TATLI

TARHANA ÇORBASI

Döner katı bir yiyecek olduğundan dolayı yanına kesinlikle başlangıç olarak güzel çorba tercih etmelisiniz. Tercih edeceğiniz çorba ise tarhana çorbası olabilir. Tarhana çorbası biliyorsunuz ki ki günümüzde en oldukça tercih edilen çorbalardan birisidir.

PİLAV

Pilav yemeği biliyorsunuz ki ki her yemeğin yanına tercih edilmektedir. Bilhassa pirinç pilavı ve döner bir araya gelmiş olduğu vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkmaktadır. Sizler de dönerinizin yanına pilav yapabilirsiniz.

AYRAN

Dönerin yanına içecek olan tüketeceğiniz en makul içecek heralde de Ayran’dır. Nereye giderseniz gidin her yer de dönerin yanına genel olarak Ayran tercih edilmektedir. Bilhassa Ayran bir de buz benzer biçimde olursa o vakit efsaneleşmiş lezzet çıkar ortaya.

YAPRAK SARMASI

Birazcık uğraşmak isteyen ev hanımlarımız var ise o vakit dönerin yanına zeytinyağlı güzel bir yaprak sarması yapabilirsiniz. Döner yemeden ilkin ara soğuk olarak tüketebilirsiniz.

SÜTLÜ TATLI

Döner yediğiniz vakit bundan sonrasında daima tatlı yenir değil mi ? O vakit tatlı olarak kazandibi yada sütlaç tatlılarından birisini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir