Hanımefendiler içinde oldukça yaygın kullanım ürünleri olan makyaj malzemeleri ile geçici makyajlalar kolaylıkla yapılıyor. Artık nerede ise herksin bilmiş olduğu makyaj hileleri yardımıyla tüm bayanlar diledikleri makyajı saniyeler içinde tamamlayabiliyor. Sadece bu makyaj hilelerinin haricinde bir de bayanlar tarafınca kullanılan makyaj malzemelerinin kalıcı hale getirilmesi durumu yaygınlaşıyor. Deniz, havuza girerken ya da gün içinde bir şeyler yiyip içerken makyajınızın çıkmasını istemeyenlerden iseniz, dudak kontürü ile kalıcı makyaj yapmanın yollarını sizler için araştırdık.

Dudak renklendirme nasıl yapılır?

Dudaklarında daha kalıcı renkler isteyen ve solgun renkli dudaklardan kurtulmak için kalıcı makyaj yöntemler arayanların daha fazlaca tercih etmiş olduğu bir yöntem olan dudak kontürü ile kalıcı makyaj son yıların en popüler makyaj uygulamalarından biri. uzmanlar tarafınca meydana getirilen bu makyaj çeşidinde tedavi uygulanacak kişinin cilt tipi ve yüz şekli analizi yapılır. arkasından kişinin dudak biçimine nazaran uygulanacak olan işlem belirlenir. İnce dudak yapısına haiz kişiler için bu yöntem çoğu zaman kalıcı dudak kontürü şeklinde belirlenmektedir. Bu yöntem dudak içi rengine uygun renkte yalnızca dudak çevresine uygulanan dudak renklendirme uygulamasıdır. Dudak kontürü uygulanmış olduğu vakit daha dolgun bir duka yapısına haiz olunur. Daha dolgun ve parlak dudaklara haiz olmak isteyenler için ise dudak içi renklendirme işlemi uygulanır. dudak içi renklendirme işleminde ise dudak hattının dışına çıkmadan renklendirme işlemi yapılır. Bu sayede daha genç gösteren ve daha dolgu dudaklara haiz olunur. Bir öteki dudak renklendirme işlemi ise gölgeli dudak renklendirme işlemidir. Bu yöntem kullanılarak birden fazla renkte dudak renklendirmesi birleştirilir ve ışıltılı bir dudak rengine erişilir. Ek olarak ruj kullanmak yerine dudak renklendirmeyi tercih edenler için en ideal yöntemdir.

Dudak renklendirme işleminde işlem çeşidi belirlendikten sonrasında kişinin ten rengine en uyumlu dudak rengi seçilir. Bununla beraber kişiler kendilerine en uygun olacağını düşündükleri renkleri de seçebilirler. Bu işlemin arkasından dudak renklendirme işlemini meydana getirecek olan uzman tarafınca dudak ve çevresine anestezik krem uygulanır. Bu kremin sürülmesi ile beraber dudaklar uyuşur ve işlem süresince acı hissedilmez. Peşinden belirlenen boya rengine haiz boya enjektör ile dudakların 0.3 ile 0.5 milimetre kadar iç kısmına enjekte edilir. dudak renklendirme işlemlerinde hususi bir iğne ve boya çeşidi kullanılır bu yüzden de klinikte olmayan işlemler kabul edilmemelidir. Dudak renklendirme işlemi genel olarak 2 saat kadar sürer fakat kişinin işleme verdiği reaksiyona nazaran bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Dudak renklendirme ne kadar kalıcıdır?

Dudak renklendirme yaptıran kişiler için bu işlem belirli bir süre kalıcılık sağlar. Yaşam boyu aynı şekilde kalmayan ve bir ömrü olan bu işlemin genel olarak kalıcılığı ise 2 ile 3 yıl arasındadır. Kullanılan boyanın kalitesi ve meydana getirilen işlemin kalitesine nazaran değişen kalıcılık süresinin sonunda kişiler diledikleri vakit yine bu işlemi gerçekleştirebilirler. Kalıcı dövme mantığı ile düşünülmesi yanlış olan dudak renklendirme işlemlerinde pigmentler enjekte edildiğinden bu işlemin kalıcılık süresi vardır.

Dudak renklendirme ruj olarak kullanılabilir mi?

Dudak renklendirme işlem gerçekleştiren bireyler genel olarak bu işleminin ruj yerine geçtiğin düşünerek ruj kullanmazlar. Bunun yanı sıra yaygın bir başka yaygın fikir ise dudak renklendirmeden sonrasında ruj kullanmanın gerektiği yönünde. Aslen dudak renklendirme işlemi sonrasında ruj kullanımına gerek kalmıyor. Sadece dileye bireyler bu aşamada cilt rengine nazaran yaptırdıkları dudak renklendirme işlemlerinin arkasından kişiler değişik renklerde rujlar da tercih edebilirler. Herhangi bir ziyanı olmamakla beraber ruj kullanımı kişiye kalmıştır.

Dudak renklendirme sonrası bakım nasıl yapılır?

Dudak renklendirme işlemi kendi başına kısa bir uygulama olsa da, sonrasında oldukça ciddi bir bakım gerekiyor. dudakların iç yapısına boya enjekte edilmesi ile gerçekleştirildiği için işlemden sonraki ilk 2 saat dudakta şişkinlik, duyarlılık ve kızarıklıklar normaldir. Sadece 2 saatin sonunda bu emareler azalmaya başlamıyorsa ve ilerleyen süreye karşın ayı şiddette devam ediyorsa yanlış giden bir şey var anlama gelir. dudak renklendirme işleminden sonraki 24 saat süresince dudaklara su değdirilmemelidir. Bununla beraber yenilen yiyeceklere de dikkat edilmesi gerekiyor. İşlem uygulandıktan sonrasında uzmanınızın size vereceği kremi tertipli olarak kullanmanız gerekiyor. Bununla beraber krem uygulaması süresince ruj kullanmamak da mühim. İşlemde 3-4 hafta sonrasında ise yine uzman ile görüşerek durumunuzu denetim edip nasıl olduğunuza bakabilirsiniz. Sonrasında ruj kullanmanın ise bir ziyanı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir