Otomobil tutkunları, bilgisayarda da yarış oyunları oynamayı seviyorlar. Günümüze kadar birçok değişik yarış oyunu yapılmış oldu ve oynandı. Sadece aralarında kült olmuş bazı yarış oyunları bulunuyor. Tarih hangi yılı gösterirse göstersin, kimse bu oyunları oynamaktan vazgeçmeyecek. Yarış oyundaki otomobilleri istediğiniz benzer biçimde modifiye edebildiğiniz ve gerçek hayatta yapmadığınız hızlara ulaşabildiğiniz bu oyunların en iyilerini bu yazımızda sizler için derledik.(*5*)

Dünyanın en iyi yarış oyunları

(*5*)

Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiş bir halde. Değişen teknolojinin gelişmesi de bununla beraber bilgisayar oyunlarını da geliştirdi. Otomobil tutkunları ise mükemmel grafiklere haiz olan yarış oyunlarını oynamaya bayılıyor. Geçmişten günümüze birçok değişik otomobil yarışı oyunları var. Bu oyunlarda çoğu zaman yüksek süratli otomobiller ve mükemmel grafikler oluyor. Sadece geçmiş dönemde de yapılmış olan birçok değişik otomobil yarışı yapımı, günümüzde halen sevmiş olarak oynanmaktadır. Gelin hep beraber dünyanın en iyi yarış oyunlarını inceleyelim.(*5*)

Need For Speed Underground 2

(*5*)

Otomobil yarışı oyunu denildiğinde akıllara ilk gelen oyun serilerinden kabul edilen Need For Speed, günümüzde halen mükemmel otomobil yarışı oyunları halletmeye devam ediyor. Sadece geçmiş dönemde yapmış olduğu bazı otomobil yarışı oyunları, kült yapımlar oldu ve birçok şahıs de bu oyunları sevmiş olarak oynamaya devam ediyor. Need For Speed Underground 2 de aynı şekilde bu kült otomobil yarışı temalı oyunlar içinde yerini almaktadır. Dönemine bakılırsa oldukça kaliteli grafiklere haiz olan bu oyun, bununla beraber şu an için devasa yükseklikte sistem gereksinimleri istemiyor. Bu yüzden de insanoğlu, otomobil yarışı oyunu oynamak istediğinde bu oyunu direkt olarak bilgisayarlarına indirip oynamaya başlıyorlar. Need For Speed Underground 2 oyununun sistem gereksinimleri şu şekildedir:(*5*)

  • İşlemci: Pentium III 933 MHz yada daha fazlası
  • Ram: 128 MB yada daha fazlası, XP için 256 MB
  • İşletim Sistemi: Windows 98/ME/2000/XP
  • Hard Disk: 1000 MB’dan daha çok boş alan
  • Ekran Kartı: 32 MB yada daha fazlası, DirectX 9.0

Forza Horizon 5

(*5*)

Bu devrin en iyi otomobil yarışı oyunlarından kabul edilen Forza Horizon 5, bununla beraber bir açık dünya oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir yarış oyunundan ziyade tam bir simülasyon olarak karşımıza çıkan Forza Horizon 5’in oyun haritası Meksika ülkesinde geçmektedir. Oldukça geniş bir haritası olan Forza Horizon 5, yüksek süratli ve lüks otomobilleri deneyimleme fırsatını sizlere sunuyor.(*5*)

Intel Core i5-4460 ya da AMD Ryzen 3 1200 işlemci.

NVIDIA GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon RX 470 ekran kartı

8 GB hafıza

110 GB disk alanı

Windows 10 işletim sistemi

Dirt Rally 2

(*5*)

Görkemli klip, mükemmel otomobil sesleri ve müthiş otomobil mekanikleri… Bu oyun tam anlamı ile bir otomobil oyununu kusursuz bir halde size sunuyor. Ralli yarışlarını sevenlerin kesinlikle oynaması ihtiyaç duyulan oyunlardan kabul edilen Dirt Rally 2, bununla beraber süratli ve kuvvetli araçları deneyimleme fırsatı sunuyor. Oyunun gerçekçiliği yardımıyla oyun içinde kullanmış olduğunuz otomobiller ile bir bağ kuruyorsunuz. Sanki o aabanın içerisindesiniz ve arabayı siz kullanıyorsunuz.(*5*)

İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, ve Windows 10’un 64 Bit Sürümleri

İşlemci : AMD Ryzen 5 2600x yada İntel Core İ5 8600K

Hafıza : 8 GB RAM

Grafik Kartı : AMD RX Vega 56 yada NVIDIA GTX 1070

DirectX : Sürüm 11

Depolama : 50 GB boş alan

Need For Speed Most Wanted

(*5*)

Kaçak bir yarışçı olduğunuz bu oyunun ana hikayesi, insanı mest ediyor. Mükemmel otomobiller ve dönemine bakılırsa oldukça gerçekçi olan sürüş dinamikleri yardımıyla her insanın bu oyunu bir kere olsa bile oynamıştır. Bu oyun da tıpkı Need For Speed Underground 2 benzer biçimde kült otomobil yarışı yapımlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Süratli otomobiller ve polislerden kaçma denildiğinde akıllara ilk gelen oyunlardan kabul edilen Need For Speed Most Wanted, günümüzde halen sevilerek oynanan bir oyundur. Ek olarak yüksek sistem gereksinimleri istememesi de bu oyunu halen popüler bir halde kalmasına niçin oluyor.(*5*)

Windows Vista (SP2) 32-bit.

2 GHz çift çekirdekli işlemci (Intel Core 2 Duo 2.4 GHz yada AMD Athlon X2 2.7 GHz)

2 GB RAM.

20 GB durağan(durgun) disk alanı

(AMD ekran kartı) DirectX 10.1 uyumlu 512 MB bellekli ekran kartı

F1 20

(*5*)

Formula araçlarını seviyorsanız, kesinlikle bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyoruz. Mükemmel bir kariyer modu bulunan bu oyunda başarıya ulaşmış olursanız, yeni sponsorluk anlaşmalarına imza atabiliyor ve oyun içindeki dünyada en popüler yarışçı olabiliyorsunuz. Mükemmel grafiklere haiz olan bu oyunda bununla beraber bir formula aracı sürüyormuş hissiyatını size en derinden yaşatıyor.(*5*)

Windows Vista (SP2) 32-bit.

2 GHz çift çekirdekli işlemci (Intel Core 2 Duo 2.4 GHz yada AMD Athlon X2 2.7 GHz)

2 GB RAM.

20 GB durağan(durgun) disk alanı

(AMD ekran kartı) DirectX 10.1 uyumlu 512 MB bellekli ekran kartı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir