Duşakabinde oluşan su lekeleri neredeyse her kadının en oldukça muzdarip olduğu konulardan bir tanesidir. Duşakabinin çeşitli kimyasallar ile temizlenmesi durumunda da su lekeleri duşakabini inatla terk etmemesi fazlasıyla sinir kat sayısının artmasına yol açan durumlardan bir tanesi olurken bununla birlikte bu durum banyonun kirli bir görünüm içinde görünmesine niçin olmaktadır. Duşakabin yüzeyinde bulunan su lekelerini yok edebilmek için çeşitli karışımların hazırlanması, duşakabin üstünde tüm su lekelerinin kısa süre içinde yok olmasını sağlarken yazımızın bu bölümünde bu formülden bahsedeceğiz. İşte duşakabin yüzeyinde oluşan su lekelerini yok etmenin en kolay şekilleri…

Duşakabin yüzeyindeki su lekeleri nasıl çıkar?

Duşakabin yüzeyinde sabun ve su dolayısıyla çeşitli lekeler ile karşı karşıya kalmak çoğunlukla rastlanılan durumlar içinde yer verilmiştir. Bu görüntü banyonun kirli ve hijyensiz görünüm içinde olmasına niçin olurken, duşkabinin ayna benzer biçimde parlamasını sağlayacak çeşitli formüller bulunmaktadır. Bu formülleri tertipli olarak uygulamanız, duşakabininizde ki tüm lekelerin çıkmasını sağlarken bununla birlikte temizliğinizin kolaylaşmasına da destek olmaktadır. Duşakabininizde bulunan su lekelerini temizleyebilmek için şu şekilleri dikkatli bir halde uygulamanız son aşama önemlidir;

  • Duşakabinde bulunan su ve sabun lekelerinden kurtulabilmek için kireç sökücü bileşenleri uygulamanız duşakabinde bulunan lekelerin kısa süre içinde temizlenmesine büyük seviyede destek olacaktır. Kireç sökücüyü lekelerin olduğu bölgelere güzelce sıkın. Sıkma işlemini tamamladıktan sonrasında kireç sökücünün duşakabin yüzeyinde kalmasını sağlayın. Bunun için yarım saatlik bir süreç kafi olacaktır. Yarım saatin sonunda eskimiş bir sünger yardımıyla duşakabininizi baştan aşağıya güzelce sudan geçirin. Yıkama işlemini tamamladıktan sonrasında çekpas ile suyun duşakabin yüzeyinden arınmasını sağlayın. Bu süreç fazlasıyla önemlidir. Çekpas işleminin gerçekleştirmemeniz durumda su lekeleri duşakabin üstünde devamlı olarak kalacaktır. Tüm işlemleri eksiksiz bir halde gerçekleştirmeniz durumunda duşakabin üstündeki tüm lekelerin temizlendiğini görmüş olacaksınız.
  • Duşakabin üstünde bulunan lekeleri organik yöntemlerle temizlemek istiyorsanız, sirke en büyük yardımcınız olacaktır. Temizlik denildiğinde en mühim ürünlerden bir tanesi olan sirke, duşakabin temizliğinde de karşımıza çıkıyor. Duşakabin üstünde bulunan su ve sabun lekelerini temizleyebilmek için içerisi temiz olan bir sprey şişenin içine bir miktar karbonat ve beyaz sirkeyi alın. İki malzemenin benzeşik bir halde karışmasını sağladıktan sonrasında duşakabin yüzeyine güzelce püskürtün. Püskürtme işlemini tamamladıktan sonrasında karışımın bir miktar kadar duşakabin yüzeyinde kalmasını sağlayın. Belirli sürenin geçmesinin peşinden, sünger yardımıyla duşakabininizi güzelce paklayın. Temizleme işleminden sonrasında duşakabini durulamayı ve tüm karışımdan arınmış olduğundan güvenli olmanız fazlasıyla önemlidir. Akabinde duşakabin üstünde su lekesi kalmaması amacıyla çekpas yardımıyla tüm yüzeyi arındırmayı dikkatsizlik etmeyin. Çekpas yöntemi duşakabin üstündeki tüm suların duşakabinden arınmasını elde eden ve duşakabinin oldukça daha temiz, berrak bir görünüm içinde olmasına katkı sağlamaktadır.

Video: Duşakabin Temizliği | 5 Dakikada Kireç Lekelerinden Kurtulun

https://www.youtube.com/watch?v=mEI_6hLSei8Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: Duşakabin Temizliği | 5 Dakikada Kireç Lekelerinden Kurtulun (https://www.youtube.com/watch?v=mEI_6hLSei8)

Yukarıda yer edinen şekilleri eksiksiz bir halde uygulamanız durumunda duşakabin yüzeyinde bulunan tüm su ve sabun lekelerinden kısa süre içinde kurtulacağınızı görmüş olacaksınız. Bu iki yöntemi de her banyoda olmasa bile 2 banyoda bir uygulamanız duşakabininize fazladan bir çaba sarf etmeden devamlı olarak temiz bir görünüm içinde olmasını sağlayacak mühim durumlar içinde yer verilmiştir. Tertipli temizlik kişinin fazlaca yorulmasını engellemiş olan etmenlerin başlangıcında geldiğini unutmamak gerekir. Bununla beraber duşakabin içinde kir problemi ile karşı karşıya kalmamak için duş sonrasında duşakabinin kapısını açık bırakmak da fazlasıyla mühim olan durumlar içinde yer verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir