Tapu işleri devamlı en fazlaca karıştırılan ve fazlasıyla zor olarak görülen durumlar içinde yer almıştır. Oysaki gelişen teknoloji ve tüm işlerimizi kolay bir halde gerçekleştirebilme imkanı sunan E-devlet sistemi üstünden tapu randevusu alma işlemini de son aşama kolay ve ergonomik bir halde gerçekleştirebilir, tapuyla ilgili gerçekleştirmek istediğiniz işlemlerinize dair tüm bilgileri gene e-devlet üstünden inceleyebilirsiniz. Haberimizin bu bölümünde e-devlet üstünden tapu randevusunun nasıl alındığını ve hangi aşamaların uygulanması icap ettiğini inceleyeceğiz. İşte e-devlet üstünden online bir halde tapu randevusu almanın en kolay ve ergonomik yolu…

E-devlet üstünden tapu randevusu nasıl alınır?

Gayrimenkul satışının gerçekleştirilmesi süreci tamamıyla Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde meydana gelen işlemler içinde yer alırken, Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine gidilmeden evvel ilk olarak buluşma alınması gerekiyor. Buluşma alınmadan Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne gidilmesinin herhangi bir hükmü bulunmuyorken, randevunuzu e-devlet üstünden gerçekleştirerek kısa süre içinde buluşma sahibi olabilirsiniz. Gayrimenkul satışının resmi olarak gerçekleşebilmesi için tapu devri işleminin gene resmi olarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Tapu devri işleminin gerçekleşebilir olması için buluşma alınması gerekirken, buluşma alma işleminin en kolay gerçekleştiği yer şüphesiz e-devlet sistemidir. E-devlet üstünden randevunuzu online bir halde gerçekleştirebilmeniz için sistem üstünden izlemeniz bir kaç adım bulunmaktadır. Bu adımları sırasıyla izlemeniz durumunda e-devlet üstünden online bir halde tapu randevusunu alabilirsiniz.

Online tapu randevusu nasıl alınır?

Online bir halde tapu randevunuzu gerçekleştirmeniz son aşama mümkün hem de ergonomik olan durumlar içinde yer almıştır. Tapu randevunuzu E-devlet sistemi üstünden kolay ve ergonomik bir halde gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak telefonunuzdan e-devlet sisteminize giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet uygulaması üstünden online bir halde tapu randevusunu alabilmeniz için şu adımları seyredebilirsiniz;

  • İlk olarak telefon veya bilgisayara üstüne e-devlet sistemi üstünden T.C. kimlik numaranız ile girişinizi sağlayın.
  • Aygıt üstünden e-devlet sisteminize girişinizi sağladıktan sonrasında arama kısmına “Web Tapu İşlemleri” sekmesine tıklayabilirsiniz. Sekmeye tıkladıktan sonrasında oluşturulan sayfa üstünden “uygulamaya git” seçeneğine tıklayın.
  • Akabinde oluşturulan sayfa üstünden çeşitli bilgilerin eksiksiz bir halde doldurulması gerekmektedir.
  • Tapu randevunuzu gerçekleştirebilmek için karşınıza çıkan “Kimlik Doğrulama” ekranı üstünden T.C. kimlik numaranız başta olmak suretiyle istenilen tüm bilgilerinizi eksiksiz bir halde güzelce doldurun.
  • İletişim bilgilerinizi de eksiksiz bir halde doldurmayı dikkatsizlik etmeyin.
  • Kişisel bilgilerinizin girişini sağladıktan sonrasında tapu işleminin gerçekleşeceği Müdürlüğün seçimini de tamamlayın.
  • Peşinden yapmak istediğiniz işlemin seçimini sağlayın.
  • Uygun ve istediğiniz buluşma tarihini belirleyin.
  • Tüm seçeneklerin eksiksiz ve doğru bir halde doldurduğunuzdan güvenilir olduktan sonrasında “Buluşma Onayı” gerçekleştirilir.
  • Yukarıda yer edinen seçeneklerin eksiksiz bir halde gerçekleştirilmesi için ortalama olarak 30 dakikalık bir süreç tanınıyor, 30 dakikalık süre sonunda işleminizi tamamlamaz ve “Buluşma Onayı” butonuna tıklamamanız durumunda yukarıda yer edinen detayları tekrardan girmeniz gerekiyor.

Tüm bu işlemleri eksiksiz bir halde gerçekleştirmeniz durumunda e-devlet informasyon sistemi üstünden online bir halde tapu randevunuzu alabilir ve tapu randevunuzu online bir halde aldıktan sonrasında Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine giderek istediğiniz işlemi kolay bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Buluşma sürecinizi tamamlamamanız durumunda Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine gitseniz dahi isteğiniz işleme alınmayacak ve istediğiniz işlemi randevunuz olmadan gerçekleştiremeyeceksiniz. Dolayısıyla Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine gitmeden evvel online olarak e-devlet üstünden tapu randevunuzu eksiksiz bir halde gerçekleştirmeyi dikkatsizlik etmemeli ve randevunuz sonrasında Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine gitmelisiniz. E-devlet üstünden randevunuzu gerçekleştirme işleminden sonrasında tapu sürecine dair tüm işlemleri kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir