Ekran Kartını Devre Dışı Bıraktım, Ekran Kartını Devre Dışı Bıraktık işte sorunlardan biriside bu bizzat başımdan geçen vaka ile beraber yeniden düzeltebiliyorsunuz bir tek 5 dakika içinde işlemler tamamdır format atmaya asla gerek yok.

Dün film seyrederken ekran kartı ile uğraşırken kurduğum sürücüyü iptal ederek daha iyi performans almayı bekledim. Ekran ayarlarını kurcalarken ekran kartını dönem dışı bırakma diye seçenek vardı tamam dedim aniden ekran kararmış oldu. Neye uğradığımı tamamen şaşırdım iyi mi düzelecekti o günde format attığımdan dolayı iyi mi yaparım etken etmenin kısa yolu nedir kara kara düşündüm. Aklıma internetten araştırmak geldi kısa yolu vardır diye maalesef onu da bulamadık hepimiz kafasından sallamış. Birisi diyor başka monitöre tak birisi başka bir şey aslına bakarsanız bilgisayarın ekran kartı gitmiş ne alakası var. Sen sistemlerden kullanımı iptal etmişsin işimiz ekranla değil.

Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma Çözümü
Sonrasında güvenli mod üstünden başlatmamı söyleyen bir yazı gördüm evet ulaşmıştım bilgilere açıldı ekran sonrasında ekran ayarlarından dönem dış bıraktığım ayarı tekrardan aktifleştirdim düzeldi. Burada yapmanız gerekenler ise güvenli modda başlattıktan sonrasında ekran kartını etken edip düzgüsel bir halde kullanmanız olacaktır.

Ekran Çözünürlüğü > Gelişmiş Ayarlar > Bağdaştırıcı, Özellikler, Ekran Kartını Devreye Sok

Bilgisayar sağ tıkla, Aygıt Yöneticisi, Görüntü bağdaştırıcıları, Devreye Sok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir