Bayanların hem günlük hem de hususi günlerdeki kombinelerinin eğer olmazsa olmaz parçalarından biri de normal olarak ki çantalardır. Çantalara dünya kadar para vermek istemezseniz eğer el emeği, göz nuru olan el örgüsü çantalar yapabilirsiniz. Böylelikle kimsede olmayan tek ve eşi olmayan bir çanta ile hem şıklığınızı tamamlamış olacak hem de farklılık kazanacaksını

Genç kızların günlük ve hususi yaşantılarınızda yanlarından asla ve asla bırakmadıkları devamlı olarak kullandıkları parçalardan birisi de heralde çanta modelleridir. Çantalar bir hanımefendi için o denli mühim bir mevzu ki fakat hazır çantalar günümüzde baya bir pahalı olduğundan dolayı birçok şahıs alamıyor. Eğer sizde para vermek istemiyorsanız o vakit en iyi çözüm el örgüsünden meydana getirilen çantalardır. El emeği ve göz nuru olarak meydana getirilen bu el örgüsü çantalar hem şıklığı hem de farklılığı yardımıyla birçok kişinin ilgisini çekiyor.

Çantalar hem tığ hem de şiş ile yapılıyor. Kısaca siz hangi alanda daha iyiyseniz o alanda yapmanız sizin açınızdan daha iyidir. Eğer her ikisini de bilmiyorsanız o vakit hamarat kadınlarımızın yaptıkları mükemmel çantalardan bulup satın alabilirsiniz.

El örgüsü çanta yaparken hangi tekniği seçmeliyim diye merak edenler var ise benim sizlere tavsiyem hanımlar tığ işidir. Şu sebeple tığ ile yapacağınız çantaya kolayca motif verebilirsiniz. Bu yüzden her örgüde genel olarak tığ işi tercih edilmektedir. Tığ işi ilen meydana getirilen çantaları ister tek renk isterseniz de birden fazla renk ile süsleyin burada karar tamamen sizlere kalmış. Fakat en sonunda motif yapmayı unutmamanız ümidiyle. Şu sebeple çantaya güzel görünümü veren motif ile renktir.

TIĞ İŞİ EL ÖRGÜSÜ ÇANTALAR

Yeni örgüye süregelen bayanlarımıza tığ ile yapacaksanız minik bir tüyo vereyim sizlere tek bir renk ile düz bir halde örmeye başlayın ve ondan sonra minik süslemeler ile çantanızı süsleyin. Daha da bir farklılık katmak isterseniz çantanızı ister düğmeli isterseniz de fermuarlı yapabilirsiniz.

Hep tığ işi dedik fakat ne kadar tığ işi ile yapılsa da günümüzde şiş ile örgü çantalar icra eden bayanlarımız heralde de var. Tığ işini bilmeyenler şiş ile de mükemmel el örgüsü çantalar yapabilir. İster düz bir halde yapın isterseniz de modelli ve süslemeli karar tamamen sizlere kalmış. O vakit isterseniz gelin el örgüsü çantalarımıza hep birlikte göz gezdirelim ve sonrasında karar verelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir