Hayatımızda bir şey öğrenecek olursak illa başımıza olayların gelmesi gerekmez. Paylaşma ve araştırma doğrultusunda başımıza gelebilecekleri empati kurarak anlamamız mümkündür. Fikir ve hareketler doğrultusunda her şeyi ortaya çıkartarak doğru alışveriş yapabiliriz. Bilgili tüketici olmak, başkalarının yaşamış olduğu sorunlardan ders çıkartılmasıdır.

Teknoloji hayatımızın parçası olması, elektronik cihazların yaygınlaşmasını sağlayarak bizi kendisine elde etmiştir. Doğru şekilde teknoloji ürünlerden faydalanırsak yaşamımız değişebilir, bazı uyanık mağazalar kar yapmak amaçlı bizlere sundukları hasarlı ürünleri sunmaktadır.

Elektronik ürün alırken TSE, CE, ISO kalite belgelerinin olup olmadığı ne olursa olsun denetim edilmeli.

Bulunduğunuz yere yakın yetkili servisi olup olmadığını öğrenilmelidir. Teknik hatalardan dolayı nasıl biteceği ve ne kadar süre içinde teslim olacağı takip edilmesi gerekir.

Elektronik cihazlarda aldığınız vakit ne olursa olsun teknik servis tarafınca açılarak denetim edilmesi gerekir. Mesela aldığınız cep telefonu ise kutusunu evde açmak yerine o an orada bulunan yetkili kişiler tarafınca açılsın. Hattınızı onlar taksın ve tuşlarını, dokunmatiğini, kamerasını ve özelliklerini deneyin.

Aldığınız ürün için güvence isteyin hatta daha öncesinden ses kaydı bile alın. Eve götürdüğünüz ürün arızalı çıktığında servise gönderilmesini isteyecekler. Servisten size dönüş ise 3 hafta benzer biçimde bir zamanı kapsadığından tüm hevesiniz kaçacaktır.

İade durumunda iade çeki ve armağan çek kesinlikle almayınız. Sizi kendi mağazalarında alışverişe zorlamış oluyorlar. Hiçbir şekilde yardım etmeyecekleri benzer biçimde paranızın tadına bile varamayacaksınız.

Kalan ürünleri size vermeye emek vermeden ilkin ne olursa olsun kendinizde gidin. Size verecekleri ürün arızalı ve sorunlu olduğundan dolayı mağaza zarara uğramaması adına size verirler.

Alışveriş esnasında birazcık akıllı olarak doğru elektronik ürünü alabilirsiniz. Arızalanan ürünlerden dolayı bir oldukca sorun yaşarsınız. Size önereceğimiz ve her mevzuda destek olan Gold markalarına gidin. Alacağınız ürünler hakkaten kaliteli ürünler olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir