Emir Sarıgül, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu ve iş insanıdır. Magazin basınında da adından sıkça söz ettiren Emir Sarıgül, İstanbul Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Londra’da da master yapmıştır. Emir Sarıgül, özellikle Sibel Can ile Buket Aydın’ın da içinde olduğu aşk üçgeniyle anılmaya başladıktan sonra hayatı merak edilmişti. Peki, Emir Sarıgül kimdir ve kaç yaşındadır? İşte Emir Sarıgül ile ilgili merak edilenler.

Emir Sarıgül kimdir ve kaç yaşındadır?

1981 doğumlu olan Emir Sarıgül, 2022 yılı itibarıyla 41 yaşındadır. Tam adı Abdurrahman Emir Sarıgül olan Sarıgül, Mustafa Sarıgül’ün ilk karısı Hülya Köksaloğlu ile evliliğinden dünyaya gelmiştir. O dönem Emir’e hamile olan Hülya Köksaloğlu’na kanser teşhisi konmuş, annesi ise buna rağmen doğum için ısrar etmiş ve Emir’i doğurmuştur. 1981 yılında İstanbul’da doğan Emir Sarıgül, daha 4 yaşında iken 1985 yılında kanser hastası olan annesini kansere kurban vermiştir.

İlköğretim ve lise eğitimine İstanbul’da devam eden Emir Sarıgül, Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde mezun olmuştur. Sarıgül daha sonra Yeditepe Üniversitesi’ni kazanmış ve İngilizce İşletme bölümünü tamamlamıştır. Daha sonrasında ise master eğitimi için İngiltere’ye gitmiştir. Londra’daki American Intercontinental University’de yabancı dil eğitimini de tamamlayan Emir Sarıgül, ardından Türkiye’ye dönmüş ve iş hayatına adım atmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra iş hayatına atılan Emir Sarıgül, inşaat sektöründe başarılı işler yapmış ve adını pek çok kesime duyuran bir isim olmuştur. Şimdilerde hala inşaat sektöründe başarılı bir marka olan Maritza Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Sarıgül, üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuş ve bunun yanı sıra mezun olduğu Fevziye Işıklılar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Emir Sarıgül aynı zamanda pek çok sosyal sorumluluk projesinde ve yardım kuruluşunda aktif olarak yer almıştır.

Eski Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Partisi Kurucu Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu olan Emir Sarıgül, son zamanlarda sık sık magazin gündeminde yer almıştır. 2008-2019 yılları arasında Fatoş Altınbaş ile yaşadığı evliliğin ardından adı birçok ünlü isimle çıkmış ve en sansasyonel iki ilişkisi şarkıcı Sibel Can ve spiker Buket Aydın ile olmuştur.

Emir Sarıgül’ün özel yaşamı

1981 doğumlu olan Emir Sarıgül, 2022 yılı itibarıyla 41 yaşındadır. 2008 – 2019 yılları arasında Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altınbaş’ın kızı Fatoş Altınbaş ile evli kalan Emir Sarıgül’ün, bu evliliğinden iki kızı vardır. 2020 yılından beri spiker Buket Aydın ve şarkıcı Sibel Can ile beraber olduğu haberleriyle gündeme gelen Sarıgül, bu anlamda merak edilen bir isim haline geldi. Emir Sarıgül 1.78 metre boyunda ve 77 kilodur. Emir Sarıgül, Aslan burcudur ve Galatasaray taraftarıdır. Sosyal medya hesapları ise Instagram’da @emirsarigul, Twitter’da @emirsarigul kullanıcı adlarına sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir