Galatasaray’ın 28 yaşındaki orta saha futbolcusu Emre Akbaba’nın 2021-22 sezonu maaşı ne kadar? Emre Akbaba senelik, aylık ve haftalık ne kadar kazanıyor?

Emre Akbaba 2021-22 Sezonu Maaşı

Emre Akbaba Ağustos 2018’de Alanyaspor’dan 4 milyon € bedelle aktarma edilmiş ve 3 sürem süresince Galatasaray’da forma giymişti. Ortalama bir sürem süresince geçirdiği ciddi sakatlık sebebiyle futbol oynayamayan Emre Akbaba, geçtiğimiz sürem her ne kadar beklenen performansın altında kalsa da takımına katkıda bulunmayı başarmıştı. Galatasaray’la toplam 30 maça çıkan Emre Akbaba 5 gol ve 3 asistlik performans göstermişti.

4 Temmuz 2021’de Emre Akbaba’nın sözleşmesi 2 yıl daha uzatıldı ve 2022/23 sezonunun sonuna kadar Galatasaray’da forma giyeceği açıklandı. Daha önceki sözleşmesinde Emre Akbaba ile senelik 1 milyon 750 bin euro karşılığında antak kalma sağlanmıştı. Yeni sözleşmede ise tıpkı öteki Türk futbolcularda olduğu şeklinde senelik tutarının türk lirası üstünden ödeneceği tahmin ediliyor.

Emre Akbaba ile meydana getirilen yeni sözleşmenin detaylarını hemen hemen bilmediğimiz halde, oyuncuyla senelik 10 milyon TL’yi geçmeyen bir antak kalma yapıldığı tahmin ediliyor. Galatasaray’da forma giyen öteki futbolcuların senelik maaşlarını görmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir