Dünya genelinde çok sayıda insanoğlunun kullandığı ve diğerlerine gore yeni sayılabilecek TikTok, her geçen gün daha çok kullanıcı kazanıyor. Türkiye, TikTok kullanımı sıralamasında 3. sıradayken, pek çok şahıs bu sayede fenomen oldu. TikTok kullanıcıları hem video çekip eğleniyor hem de bunu yaparken para kazanıyor. İşte en çok takipçisi olan Türk TikTokerlar.

 1. Burak Özdemir 64.4M Takipçiler
 2. Nursema Altuntaş 19.1M Takipçiler
 3. Deli Dondurmacı 18.2M Takipçiler
 4. Yeşim Luk 17.2M Takipçiler
 5. Nusret 15M Takipçiler
 6. Ayda Sadık 13.2M Takipçiler
 7. Cemre Solmaz 10.4M Takipçiler
 8. Ceren Yaldız 9.4M Takipçiler
 • cznburak

CZN Burak

Gülümseyerek yiyecek yapmasıyla tanınan fenomenin gerçek adı Burak Özdemir. Yiyecek şovları ile oldukça popüler hale gelen restoran işletmecisi cznburak, tam 64.4 Milyon takipçiye haiz.

 • nnursema

nnursema

Ressam fenomen Nursema Altuntaş, 19.1 Milyon takipçisiyle oldukça beğeni topluyor. Daha ilkin Youtube’da da olan Nursema, TikTok ile büyük bir ivme elde etti. Portre çizimlerini takipçileriyle buluşturan fenomen, daha çok resimle herkesi büyülemeye devam edecek şeklinde görünüyor.

 • yesimresmi1

yesimresmi1 kullanıcı adıyla toplumsal medya platformlarında büyük ilgi gören Yeşim Luk, çekmiş olduğu akım videolarıyla beğeni kazanıyor. 17.2 milyon takipçisi olan Luk, giderek daha geniş bir kesime hitap ediyor.

 • nusr-et

Nusret

Türkiye’de hepimiz tarafınca tanınan ve hem Salt Bae adını verdiği tuz serpme hareketiyle hem de et şovlarıyla ilgi gören işletmeci Nusret, TikTok’ta dünyaca meşhur isimlerle çekmiş olduğu videolarla oldukça popüler. TikTok’ta 14.6 Milyon takipçisi olan Nusret, Nusr-et adını verdiği restoranıyla da popüler adlardan.

 • aydas

Dans eden, şarkı söyleyen ve hem de TikTok fenomeni olan Ayda Sadık, hedefinin oyunculuk bulunduğunu söylemiş oldu. İranlı fenomen, 13.2M Milyon takipçiyle sırada en üstlerde.

 • cilgindondurmaci_

Deli Dondurmacı olarak tanınan dondurmacı Mehmet Dinç’in TikTok’ta 18.2 Milyon takipçisi var. Hatay’da yaşayan ve ilgi çekici dondurma videoları paylaşan fenomen, yapmış olduğu deli dans performanslarıyla büyük beğeni topluyor.

 • cemresolmaz

Hayatından kesitler paylaşan Cemre Solmaz, çekmiş olduğu videolarla hem dikkat çekiyor hem de beğeni topluyor. 10.4 Milyon takipçisi olan Solmaz, bilhassa şarkılar eşliğinde dans etmiş olduğu videolar yardımıyla popüler oldu. Youtube videolarıyla da dikkat çeken Cemre Solmaz, daha uzun süre popülaritesini koruyacak şeklinde.

 • cerenyaldz

Öteki toplumsal medya hesaplarında da yoğun ilgi gören Ceren Yaldız, bilhassa TikTok ile adını çokça duyurdu. Çekmiş olduğu videolarla yüksek oranda beğeni kazanan fenomen, 9.4 Milyon takipçiye hitap ediyor.

TikTok nedir?

Son yılların en çok kullanılan toplumsal medya uygulamalarından biri olan TikTok, oldukça ilgi çeken bir platform. TikTok günümüzde 1 milyardan fazla şahıs tarafınca etken olarak kullanılan bir toplumsal medya platformu. Çinli teknoloji şirketi ByteDance’ın kurucusu Zhang Yiming tarafınca 2016 senesinde çıkarılan bu uygulama, bilhassa son yıllarda Instagram, Twitter şeklinde mecralarla yarışır hale geldi. Her yaştan pek çok kullanıcı tarafınca sevilerek kullanılan TikTok, 150 ülkede 1,2 milyar kullanıcıya haiz. Bazı kesimler tarafınca pek de hoş karşılanmayan bu mecra, genel olarak kısa videolar paylaşılan bir yer. Bilhassa gülünç ve bilinmeyen şeyler şeklinde videolar revaçta olsa da çeşitli tarzlarda pek çok video izleniyor. Bazı akımlar oldukça ses getirirken, çok sayıda kullanıcı da bu akımlar yardımıyla takipçi kazanıyor. Kazanılan takipçiler yardımıyla iyi denebilecek miktarlarda para kazanan fenomenler, bu mecrayı kullanmanın yanı sıra şarkıcılık, oyunculuk şeklinde işlere de geçiş yaparak popülerliklerini sürdürmeye devam ediyorlar. Meşhur adların hatta siyasetçilerin de yavaş yavaş TikTok kullanmaya başlaması bir öteki dikkat çeken nokta. Kullanıcı olabilmek için yasal yaş sınırı 13 sadece 18 yaşından ufak kullananların da aile beyanı olmadan TikTok kullanmaları yasak.

TikTok’ta iyi mi fenomen olunur?

Ilk olarak, her insanın ilgisini çekecek düzeyde keyifli konseptler bulmanız koşul. İlgi çeken bir konsept bulduktan sonrasında da video çekip paylaşmanız halinde geniş bir kesime yetişme imkanı bayağı fazla. Her geçen gün daha çok fenomen kazanan bu platforma girmek için geç kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir