Saçlar asla kuşkusuz insanoğlunun en dikkat çeken yerlerinden birisidir. Oldukca eski zamanlardan beri pek fazlaca anlamı ve manayı içinde barındıran saçlar, bazı vakit bilgeliği, bazı vakit cesareti, bazı vakit ise kimliği belirlemiştir. Neredeyse her toplumda saçların bir anlamı ve bir seçimi vardır. Kimi toplumlar saçları kazıtmakta kimisi de saçlarını uzatmaktadır. Savaşlardan barışlara pek fazlaca alanda ve mevzuda pek fazlaca anlama haizdir. Toplumlar arasındaki statünün belirlenmesinde de fazlaca mühim rol oynamışlardır. Günümüzde de pek fazlaca modeli ve kesim stili olan saçlar insanların en güzel süsü konumundadır. İnsanlar üstünde ruhsal tesirleri olmasıyla birlikte fizyolojik tesirleri de olmaktadır.

Saçların insan psikolojisi üstündeki tesirleri nedir?

Saçlar günümüzde fazlaca fazla stile ve şekle gelebildiği için insanoğlu kendilerine özgü bir halde saçlarını kestirmektedirler. Bu insanoğlu üstünde fazlaca pozitif duygular uyandırdığı şeklinde saçları uzamayan yada dökülen kişiler üstünde de fazlaca büyük ruhsal sorunlara da niçin olmaktadır. Saçları olmayanların en büyük sıkıntısı özgüvendir. Bu alanda yaşanmış olan eksiklikler sebebiyle toplumsal ilişkileri de fazlaca fazla zayıflamakta ve toplumdan kendilerini soyutlamaktadırlar. Kendilerini rahat hissetmediklerinden özgüvenleri düşük olmakta ve çareyi ilaçlarda, çeşitli kimyasallarda görmektedirler. Bu hem sağlıkları açısından hem de psikolojileri açısından fazlaca büyük riskler barındırmaktadır.

Saçları gür ve sık olanlar çoğu zaman daha özgüvenli olmaktadırlar. Sadece bunun da istisnası vardır. Eskiden insanların bir kısmı saçlarını bilerek kazıtmaktadır. Bu onların fena bir durumda olduklarını göstermemektedir. Sadece genel itibariyle daha pozitif bir psikolojiye sahiptirler.  Saçların daha pek fazlaca pozitif yanları bulunmaktadır. Sadece bu durumdan muzdarip olan insanoğlu saçlarını devamlı olarak uzatmanın derdindeler. Oldukca büyük bir kısmı da ilaç kullanmaktadır. İlaçlar zaman içinde saç derisini fazlaca yıpratmakta ve deride pek fazlaca hastalığa kapı aralamaktadır. Hatta meydana getirilen bilimsel araştırmalarla kansere bile sebebiyet verdiği belirtilmiştir.

Saçları naturel yollarla kısa sürede iyi mi uzatabiliriz?

Saçların geç uzaması yada dökülmesi pek fazlaca insanoğlunun kendiyle barışık olmamasına yol açmaktadır. Bu da ruhsal olarak insanı olumsuzluğa itmektedir. Çeşitli ilaçlar, kimyasallar ve yöntemler belli bir süre sonrasında sıradanlaştığı için pek bir yarar sağlamamakta ve saç derisine fazlaca büyük zararlar verebilmektedir. Bunun için insanların pek bir çok naturel ve sıhhatli olan yolların peşine düşmüş durumdadır. Peki, saçları naturel bir halde uzatmanı şekilleri nedir?

Hint yağı;

Hint yağı, içinde bulundurduğu faydalar yardımıyla hem cilt sağlığına hem de saç sağlığına fazlaca iyi gelen bir yağdır. İçerisinde bolca oranda E vitamini bulunan Hint yağı, saçları fazlaca iyi beslediğinden hem dökülmenin önüne geçmekte hem de daha süratli uzamasını sağlamaktadır. Saç köklerini beslemekte ve saçların daha parlak ve yumuşak olmasını sağlamakta ve kuruluğu önlemektedir. Saç derisinde oluşabilecek pek fazlaca hastalığı da yok etmektedir. Ek olarak kepek oluşumunun da önüne geçmektedir. Tertipli kullanıldığında saçların daha süratli uzamasını sağlamaktadır. Üstelik herhangi bir kimyasal madde olmadığından insan sağlığına hiçbir ziyanı da bulunmamaktadır.

Hint yağı iyi mi kullanılmalıdır?

Ilk olarak bir kabın içine 1 tane yumurta, 1 yiyecek kaşığı bal ve 2 yiyecek kaşığı kadar da Hint yağı konulup karıştırılır. Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonrasında saçların diplerine sürülerek hafifçe masaj yapılır. Masajın peşinden karışımı minimum 2 en fazla 3 saat kadar beklemeye alın. Bu süre bittikten sonrasında saçlarınızı sudan geçirin. Bu yöntemi haftada 2 kere uygulamanız saçlarınızın normalden daha süratli uzamasını elde edecektir. Hiçbir katkı maddesi, ilaç ve ya herhangi bir kimyasal ürün kullanılmadığı için de hiçbir ziyanı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir